01.03.2022 Koncert pre UKRAJINU
Všade vo svete, všade medzi slušnými ľuďmi prebiehajú protesty proti ruskej invázii na Ukrajine a organizujú sa rôzne akcie na podporu Ukrajiny i Ukrajincov aj na kultúrnom poli. Žiadne oko pri pohľadoch na to utrpenie, na zúfalé a nešťastné mamy s deťmi, na starcov, na mŕtvych vojakov (na oboch stranách) nemôže zostať suché, žiadne ucho nemôže nepočuť, čo sa deje. Novodobý cár a imperátor Putin, ktorého možno spájať už len s jediným imperatívom – šialenec, rozpútal novodobé peklo na zemi. Šialenec, ktorý patrí do ústavného zariadenia a pred súdny tribunál. Šialenec, ktorému ostalo už len jediné právo – právo vypovedať pred týmto tribunálom... Ale my nemáme len právo, ale aj možnosť a predovšetkým povinnosť prejaviť s Ukrajinou a s hrdinským ukrajinským národom solidaritu a podporiť ich o.i. aj napr. Koncertom pre Ukrajinu. Mám za to, že práve bluesmani by mali ísť príkladom, by mali niesť túto zástavu solidarity a empatie ako prví. Blues vo svojej pôvodnej, autentickej podobe bol o utrpení, o bolesti, žiali, neslobode, bezpráví, o double-trouble. Všetci starí bluesmani vo svojej emotívnej výpovedi vychádzali emocionálne z týchto atribútov, vyjadrovali nefalšovane a úprimne vo svojich interpretáciách tieto svoje pocity. Myslím si, že sme dospeli znova do rovnakého emočného bodu a aj touto precitlivelou hudbou máme (kedy, keď už nie práve teraz) vyjadriť svojou muzikou a spevom (recitálmi) svoje postoje a postaviť sa na stranu obete a odsúdiť agresora. My môžeme, ONI už nie. My žijeme v slobode, ONI už nie. My žijeme v mieri, ONI už nie... Slovo MIER často v našich slobodných životoch nepoužívame, MIER si len užívame. Lenže MIER nie je samozrejmosť (tak ako sloboda), treba si ho vážiť, treba o neho bojovať (krásne slová, ktoré odzneli na nedeľňajšom Koncerte pre Ukrajinu na Hlavnom námestí v Bratislave)... Takže nemáme a nesmieme váhať zorganizovať a zrealizovať takýto koncert na bluesovom poli, kde by vystúpili nielen ortodoxní bluesmani a bluesmanky, ale i rockeri, folkáči a vlastne všetci rôzni ľudia dobrej vôle. Niet na čo čakať... Zároveň by som očakával, že na slovenských bluesových stránkach (www.slovakblues.sk , www.slovakblues.com ) budú výzvy týchto spoločností a hlasy bluesmanov, ktorí jasne deklarujú, na čej strane stoja a odsúdia túto nezmyselnú, nehumánnu, bezprávnu a bezprecedentnú agresiu... GIVE PEACE A CHANCE (John Lennon) NOT WAR (My všetci slušní ľudia tejto planéty)
Miesto konania: Bratislava a všade možne inde

07.04.2022 Jam session v Šamorínskom ŠUP-ŠUPe
Začiatok: 20.00
Miesto konania: Šup-Šup Music Club, Kováčska 3/A, Šamorín

09.04.2022 Šamorínsky bluesový večer alias 60 Bobošových harmoník
Važení priatelia! Hudobné skupiny P. P. Band a Sitra Achra majú jednu spoločnú črtu a tou je kvalitná živá bluesová hudba. Hudba je niečo čo ľudí spája a pomáha im v každom momente ľudského života. Preto si dovoľujeme Vám priniesť formou koncertu týchto zoskupení radosť a pohladenie po duši. Hudobné predstavenie s prekvapením, ktorým budú výnimoční hudobní hostia. Sme radi, že hostia prijali naše pozvanie a že sa nám podarí ich dostať na jedno pódium. Začiatok: 19.00 hod.
Miesto konania: MsKS, Šamorín – Divadelná sála Veterná 8 Šamorín, 93101

13.05.2022 XVI. Jazz Blues Jamboree Nové Zámky 2022
Úvodné tóny festivalu na hlavnom pódiu budú v réžii THE TURTEV BROTHERS (SK), ktorých tvorba nás zavedie priamo ku koreňom starých folk-bluesových štandardov a spirituálov. O tom, že domáca jazzová scéna nemá núdzu o nápaditú tvorbu, nás presvedčí ALTAR TRIO (SK) pod taktovkou jedných z najvýznamnejších osobností moderného slovenského jazzu, Ľuboša Šrámka a Nikolaja Nikitina. Záver večera bude patriť jazz-fusion formácii DJABE (HU), ktorá si počas svojho vyše štvrťstoročie trvajúceho pôsobenia získala uznanie fanúšikov na 3 kontinentoch a v 42 krajinách sveta.
Miesto konania: KINO MIER - BÉKE MOZI Nám. Gy. Széchényiho 9 940 58 Nové Zámky

14.05.2022 XVI. Jazz Blues Jamboree Nové Zámky 2022
Druhý deň festivalu otvorí víťaz súťaže kapiel v roku 2019, mladé trio HER MEMORIES (SK), ktoré je zároveň víťazom najprestížnejšej súťaže Slovakian Blues Challenge 2019, vďaka čomu budú našu krajinu reprezentovať na European Blues Challenge 2022 vo Švédsku. Nasledovať bude FEKETE JENŐ, spevák a gitarista, formujúci maďarskú bluesovú scénu od 80.-tych rokov, so svojimi BLUES ROCKERS. Hudobného matadora vystrieda mladá generácia v stelesnení energickej a dravej zostavy THE YOUNIVERSE, ktorá dokazuje, že blues môže byť spoľahlivým stavebným kameňom aj pre nové moderné hudobné vlny. Malý stage bude v sobotu patriť šamorínskemu P. P. BANDu, ktorého členovia patria medzi slovenskú bluesovú špičku.
Miesto konania: KINO MIER - BÉKE MOZI Nám. Gy. Széchényiho 9 940 58 Nové ZámkyDátum konania koncertu: ..2022


Natavam ochrann kd...


www.wai.sk