24.02.2023 Koncert pre Ukrajinu
Som veľmi sklamaný a skľúčený z toho, že za celý rok od začatia ruSSkej invázie na Ukrajinu, za celých tých strašných 365 dní Slovenská bluesová spoločnosť, či žiadny jej člen, či prívrženec nezorganizovali, resp. neuskutočnili žiadny koncert, žiadne podujatie na podporu napadnutej a okupovanej Ukrajiny, proti nezmyselnej a neopodstatnenej invázii zo strany RuSSka a nepridali sa tak k mnohým iným umelcom a hudobníkom z rôznych častí celého demokratického a civilizovaného sveta.. Talent je dar. Dar, ktorým ho tí, čo ho majú vo svojej výbave, obdarúvajú svoje okolie. Ale je to aj dar, ktorým treba v ťažkých a pohnutých časoch vyjadriť aj svoj občiansky a predovšetkým obyčajný ľudský postoj a pomenovať ním zlo, postaviť sa s ním na stranu pravdy a morálky. Dar, ktorý by mal kopírovať našu empatiu, súcit a solidaritu, naše pocity. Pri blues (a bluesmanoch) zvlášť, keďže blues je sám osebe pocitom. A aby to blues (a bluesman zvlášť) bolo vierohodné, ten pocit musí byť skutočný, úprimný a v súlade s naším svedomím a našimi hodnotami... Je však možné, že žijeme v iných hodnotových svetoch. Tak ako je tomu v hodnotovom a civilizačnom strete Ukrajiny a RuSSka... Smutný a Skľúčený Bluesový Hroch Šimi
Miesto konania: Všade a kedykoľvek

08.03.2023 Blues Rules pre Ramona
Náš milovaný priateľ Roman Ramon Ziaťko nás náhle opustil v piatok 24.februára 2023. Rozhodli sme sa uctiť si jeho pamiatku koncertom so špeciálnym hosťom Erichom Bobošom Procházkom.Začiatok 19.30 hod.
Miesto konania: Jazztikot , Biela 5 ,Bratislava

12.03.2023 SISA FEHÉR HRÁ V KLUBE ZA ZRKADLOM
Znovuotvorenie legendárneho KLUBU ZA ZRKADLOM 18.00 Hannah Brighton a František Báleš „Hit´s In Blue“. Otvorenie Klubu za zrkadlom 19.00 Sisa Feher & KHI - koncertné vystúpenie Alternatívna kultúra a jej podhubie získali v roku 1997 silný tromf - novovzniknutý Klub za zrkadlom, ktorý pod dramaturgickou taktovkou Miša Kaščáka a pevnou rukou riaditeľa Ladislava Snopka vznikol na pôde Domu kultúry Zrkadlový háj. Relatívne dlhá, ale búrlivá história tohoto priestoru mapuje vývoj ak nie celoslovenskej, tak určite bratislavskej alternatívnej scény. KLUB ZA ZRKADLOM má ambíciu pravidelným hrávaním opäť pritiahnuť ľudí s dobrý vkusom do kultúrneho, nevirtuálneho priestoru. Obnovenie dramaturgicky kvalitných pravidelných hraní v priestoroch s fungujúcimi presahmi do petržalských a bratislavských subkultúr poskytne prienik toho najlepšieho z minulosti s tým najaktuálnejším zo súčasnosti. Sisa Fehér hrá v Klube za zrkadlom. Slovenská speváčka a skladateľka minimálne európskeho formátu? My také aj máme? Áno, a jedna z nich sa predstaví 12.3.2023 v Klube za zrkadlom so svojim jazzovým septetom KHI a rovnomenným albumom. Sisa Feher & KHI je hudobný projekt, celý zložený z autorských kompozícií Sisy Fehér. Na turné vyskladala kapelu z popredných hudobníkov československej jazzovej scény a scény improvizovanej hudby: v dychovej sekcii Oskar Török, Miroslav Hloucal, Štěpán Janoušek a v rytmike Vojtěch Procházka, Miloš Klápště a Jakub Kačic. Trochu jazzu a trochu avandgardy, s nezameniteľným hlasom Sisy Fehér, s dokonale zladenou dychovou sekciou, a magickým rytmom kontrabasu a bicích. Po projektoch ako Fehero Roché a Used To Be a Sofa prichádza Sisa opäť po krátkej prestávke so zmenenou zostavou v projekte KHI. Tlak a protitlak, jemné uvoľnenie, aj výbuch emócií. To najlepšie zo súčasnej slovensko-českej autorskej hudby nám v Klube za zrkadlom prinesie zážitok, na ktorý dlho nezabudneme.
Miesto konania: DK ZRKADLOVÝ HÁJ - KLUB ZA ZRKADLOM, Rovniankova 3, Bratislava-Petržalka

22.03.2023 Počaji & Schvweigert & Turtev v Jazztikote
Zaciatok 19.30
Miesto konania: Jazztikot, Biela 5, BratislavaDátum konania koncertu: ..2023


Natavam ochrann kd...


www.wai.sk