Modrý štvrtok v Trnave - 19.5.2016 Music a Café

Dátum uverejnenia príspevku: 21.4.2016

Modrý štvrtok v Music a Café - gitarista a spevák Vlado Machala

Štvrtým pokračovaním projektu Trnavskej hudobnej spoločnosti, o.z. a trnavskej bluesovej skupiny Second Band je posledným z klubových večerov Modrých štvrtkov v hudobnom klube Music a Café v Trnave pred letnou sezónou. Hudobné večery, ktoré sa konajú jeden krát do mesiaca a to zvyčajne druhý štvrtok v mesiaci budú opäť pokračovať vo svojom jesennom kole, ktoré začne mesiacom september. Projekt Modrých štvrtkov je podporným projektom Medzinárodného hudobného festivalu Blues Moods konaného v Trnave, v mesiaci november ako aj príležitosťou pre voľnočasové aktivity občanov mesta.
Na májovom podujatí “Modrý štvrtok”, ktoré sa bude konať tentoktát, 19. mája so začiatkom o 20.00 h sa predstaví v doprovode trnavskej bluesovej skupiny Second Band – trnavský gitarista, skladateľ a spevák Vlado Machala. Začínal ako basgitarista v skupine PULZ, neskôr sa vyprofiloval ako sólový hráč na elektrickú gitaru, ale aj ako spevák a skladateľ. Dodnes je lídrom trnavskej blues-rockovej skupiny Blues Mother-In-Law, ktorá ako prvá v slovenskej histórii nahrala koncertný album. Vlado sa venuje hudbe aktívne a pôsobí aj ako hudobný pedagóg.
Podujatie “Modrý štvrtok” podporil hudobný klub Music a Café, Rádio Bunker, Trnava Live, DoMesta.sk, Trnavsko a Trnava Dnes. Vstup na podujatie je bezplatný.


ROCK V MÚZEU

Dátum uverejnenia príspevku: 21.4.2016

2.5. – Monkey Junk (CAN – Swamp Roots Rock)

Tlačová správa:  Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“,  v pondelok 2.5. do Bratislavy Už po druhý krát vynikajúce kanadský bluesrock v podobe kapely Monkey Junk.

Skupinu z Ottavy, ktorá vznikla v roku 2008 vedie známa osobnosť súčasného kanadského blues, 29 ročný Steve Marriner. Bluesový multiinštrumentalista – gitarista, harmonikár, klávesák a niekedy aj basgitarista. Na harmoniku začal hrať už ako 11 ročný a v roku 1998 sa ako 13 ročný, už s prezývkou „Southside Steve“ (pochádzal z východnej časti mesta) stretol so svojim budúcim spoluhráčom Tonym D. Marriner sa zúčastnil mnohých festivalov a získal mnohé ocenenia.

(čítaj ďalej)


Kafe Scherz - Pozvánka na koncert Frešo-Schweigert-Sojka & Prof.PhDr.Heretik,PhD

Dátum uverejnenia príspevku: 19.4.2016

Kuchyňa je v domácnosti najčastejším miestom domáceho násilia a realizovaných zločinov. Dôvody sú rôzne: aplikácia mladomanželského varenia podľa kuchárskej knihy majstra Nejedlého, ktoré sa za stáleho miešania vylievajú do WC, nezmyselná partnerská agresia, alkoholické etudy a iné malicherné dôvody, ktoré sú neskôr trpko oľutované. Zbrane sú rôzne - sady nožov, otvárače na nápoje, tĺčiky na mäso a sofistikovanejší partneri sú aj držiteľmi zbrojných preukazov. Okrem iných ľudských zlyhaní, aj o tomto bude koncert, spojený s prezentáciou knihy ZLO.
Frešo & Schweigert & Sojka & Prof. PhDr. Anton Heretik, PhD.

V pondelok, 25.4.2016 v Kafe Scherz o 19,09 hod.bude netradičný koncert bluesových šamanov Frešo & Schweigert & Sojka, spojený s prezentáciou knihy ZLO, od autora prof.Heretika.

Prof.PhDr.Anton Heretik,PhD je psychológ a súdny znalec, ktorý nám objasní genézu zločinov a ľudských zlyhaní pútavou formou. Kafe Scherz je na bratislavských Palisádoch č. 27.

P.S. Chystajú sa aj nečakané hudobné prekvapenia po dlhých rokoch !!! Rezervujte si včas miesta na sedenie !!!


Report tajomníka - Krst CD - Škaredý deň v Chujave

Dátum uverejnenia príspevku: 18.4.2016

Edo Klena & Klenoty : Škaredý deň v Chujave

fotoreport (Zorka Lišková)

Keď som išiel dňa 16.4.2016 do Klubu spisovateľov na Laurinskej ul. v Bratislave na koncert Kapely Edo Klena & Klenoty a zároveň aj na krst ich posledného CD Škaredý deň v Chujave, netušil som, že to bude aj výlet do histórie. Na banneri v klube nad pódiom sa vynímal portrét Jonáša Záborského a jeho štyroch miništrantov, teda Marnáša, Edunáša, Michnáša a Luknáša. Presne ten istý námet je aj na titulnej strane nového CD. Kto bol teda frontman CD Jonáš Záborský, po ktorom je pomenované aj divadlo v Prešove ? 

(čítaj ďalej)

 


Report tajomníka - Bluesweiser v Kafe Scherz

Dátum uverejnenia príspevku: 12.4.2016

BLUESWEISER v Kafe Scherz

fotoreport zo Scherzu (Zorka Lišková)

V pondelok, 11.4.2016 sa opäť stretli priaznivci kapely Bluesweiser v Kafe Scherz. Tent rok to bude už 31 rokov, čo začala kapela Bluesweiser pôsobiť na slovenskej bluesovej scéne. Ako poznamenal frontman kapely, gitarista a spevák Juraj Dura Turtev, nie je takých kapiel vo svete veľa a  ako  príklad uviedol chalanov z Rolling Stones, ktorí oslavovali už kapelovú päťdesiatku. Bluesweiser by ich teda mohli o nejakých 19 rokov dostihnúť. Kapela sa predstavila v obvyklom zložení.

(čítaj ďalej)


ROCK V MÚZEU

Dátum uverejnenia príspevku: 10.4.2016

19.4.–„Corey Harris“ (USA–Blues)

Tlačová správa:  „Múzeum obchodu, prináša do Bratislavy, v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“, v utorok 19.4., pravé americké blues v podobe legendárneho Coreyho Harrisa.

Gitarista, spevák a skladateľ Corey Harris, 47 ročný rodák z Denveru v Colorade prinesie do múzea skutočné, americké, autentické a akustické blues. Vplyv na jeho bluesovú orientáciu mali rodičia pochádzajúci z Texasu a Kentucky. Zaujímavosťou je, že Corey začínal, ako pouličný spevák v New Orleans. Typickým pre jeho tvorbu je spájanie blues s prvkami reggae, soulu a rocku, čo vyplynulo z jeho dlhšieho pobytu v západnej Afrike v Kamerune.

(čítaj ďalej)


Blues v žilinskom Rondel klube 23

Dátum uverejnenia príspevku: 4.4.2016

Kapely 3 Drive a BlueTime zo Žiliny vystúpia v Rondel klube 23

Igor Cvacho & 3 Drive sú tu znovu. Po krstoch CD Bluesová spoločnosť No11 a svojho CD v Hlave 22 prezentujú svoju hudbu v žilinskom Rondel klube 23 -  8.4.2016. Spolu so skvelými Bluetime dajú nefalšovanú zábavu. Od hudby k textom, od textov k hudbe. Bluetime je zatiaľ menej známa ale kvalitná bluesrocková partička. Hľa, hľa youtube.

Žilina bola historicky veľmi skromne na bluesovej mape Slovenska. Blues v stredokraji fungovalo skôr v Prievidzi, Handlovej a vo Zvolene. Preto 3 Drive (i keď folkrockoví) a Bluetime sú tak trochu priekopníci bluesového žánru v Žiline a okolí. Vynikajúco.

Takže: 8.4, Rondel klub 23, Závodká cesta 6, Žilina... Začiatok: 19.00 hod.

 


Reportuje Alaska z Holanska

Dátum uverejnenia príspevku: 2.4.2016

Za umeleckým menom ALASKA sa skrýva bluesmanka Andrea Karovičová

Festival sa koná v Heerlen, to je mestecko na juhu Holandska, blizko pri Maastrichte. Tento rok bol druhý ročník a ma to taký úspech, ze organizatori dúfaju, ze sa bude pokračovať a stane sa tradiciou. Koná sa totiž na Velkonočný pondelok. Volá sa Pa's Rock Festival. Názov ma dvojitý význam. 'Pasen' sú veľkonočné sviatky a 'Pa' je otec. Keď to vysloviš znamená to oboje - 'Veľkonocný' a 'Otcov' Rock Festival.  Sú tam pozvané kapely, ktoré hrajú starý dobrý rock aký počúvali otcovia, veľa hudobnikov bolo takých, ktorí hrali kedysi rock a ešte stále ho hrajú - počula som Doors, Rolling Stones......ale tiež dvaja gypsies a jeden basista hrali Django Reinhardta. Zatiaľ len miestne kapely ale fakt dobre. Je to vo veľkej fabričnej hale, 2 podia, hraje sa striedavo. Okolo pódii postavili stany, to bolo fajn. A medzi stanami boli stánky/voziky s jedlom a pitim. V prostriedku ešte stoly a lavice. Bola tam super atmosféra!!!! Vyborné publikum, dobrá nálada.

(Alaska z festivalu - Poor Black Mattie od R.L.Burnside-a )


ROCK V MÚZEU

Dátum uverejnenia príspevku: 31.3.2016

13.4.- Demian Band (ARG – Bluesrock)

Tlačová správa:  Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“,  v stredu 13.4.  do Bratislavy vynikajúce argentínske bluesrockové power trio Demian Band.

Gitarista a spevák Demian Dominguez, 35 ročný rodák z Buenos Aires je jedným z najzaujímavejších latinskoamerických bluesrockových umelcov . Kariéru začal už, ako 12 ročný a  ako 15 ročný otváral koncerty takým umelcom a skupinám, ako Jimmi Vaughan, Los Lobos, alebo Roy Rogers.

(čítaj ďalej)


Bluesbál v Kafe Scherz v Bratislave

Dátum uverejnenia príspevku: 29.3.2016

Bluesbál 2016

fotky akcie (Zorka Lišková)

Sobota, 2. apríla, o 19:00 v Kafé Scherz!
Bluesmani - šup do masiek, parochní a kamufláže a tešíme sa na vás na Maškarnom Bluesbále 2016! V rámci recesistického minifestivalu zahrajú tieto tri výborné kapely: Bluesman roka 2015 JURAJ SCHWEIGERT & THE GROOVE TIME Výborne fičiaca west-coastová jump-bluesová úderka, ktorú len tak v širokom okolí nevidno. Húpavé rytmy, ladné gitary a exceletná ústna harmonika v podaní Juraja Schweigerta nakopnú old-schoolovú bluesovú zábavu!

(čítaj ďalej)


Hlavná stránka Staršie príspevky