SAMARIA BLUES FESTIVAL 2019

MiroS | 10.8.2019

SAMARIA BLUES FESTIVAL 2019, Mozi klub, Bratislavská cesta 86/27, Šamorín, 13.9.2019 o 19.30 hod.

Tlačová správa: V piatok 13.septembra sa uskutoční 3.ročník Samaria Blues Festival 2019. Festival prebehne v priestoroch klubu Mozi v Šamoríne so začiatkom o 19.30 hod. Headlinerom festivalu je harmonikár a spevák európskeho kalibru Mátyas Pribojszki (HU), ktorý vystúpi so skupinou P.P.B and friends (Šamorín). 

 Po dvoch úspešných ročníkoch (prvý na nádvorí paulánov Koruny) sa festival dostal definitívne na mapu bluesových festivalov na Slovensku. Na tretí ročník pripravila dramaturgia festivalu opäť zaujímavú skladbu kapiel a jednotlivcov. Z Maďarska prídu Mátyás Pribojszki a skupina Jambalaya. Zo Slovenska to budú Joint Venture z Nových Zámkov a okolia a šamorínske kapely P.P.B and priatelia, Night Ride a Deep Voice Group.

Headliner Mátyás Príbojszki pôvodom z Békešskej Čabi (Békescsaba) so slovenskými predkami patrí uznávaným harmonikárom európskeho rangu. Svetoznámy americký harmonikár Rick Estrin o ňom napísal, že by svojou impresívnou hrou a virtuozitou zatienil mnoho popredných amerických performerov.  

(čítaj ďalej)


Napíš komentár