Pokračovanie...

Andiho Raya si nemožno predstaviť inak než za klavírom, a aj tentoraz jeho hra budila dojem, akoby sa ho zmocnila tajomná sila, ktorá ovládala jeho ruky. Tie mu doslova po klaviatúre lietali. Z jeho repertoáru odzneli okrem rock’n’rollovej klasiky (Blue Suede Shoes, Be-Bop-A-Lula, Mean Woman Blues, Jenny, Jenny, Hound Dog, What’d I Say, Money (That’s What I Want), Long Tall Sally atď.) aj country songy (Crazy Arms, Cold, Cold Heart, Your Cheatin’ Heart), rovnako ako balada I’ll Make It To Up To You. Z „čistokrvného“ repertoáru anglicky znejúcich piesní vyčnievala skladba „Dej mi pusu“ českej rock’n’rollovej zostavy Lokomotiva. Haverdov prejav mal tradičnú údernú silu, ktorú zvýrazňovali Raši na bicích a Panshine v úlohe netradičného basgitaristu.

Andiho prvým hosťom bol výborný gitarista, niekdajší člen zostavy B. & the Money Makers, Lukáš Hrončiak. „Luky“ z gitary „lovil“ dravé sóla, ktoré priam elektrizovali publikum. O nič pozadu nezostal ani ďalší Andiho hosť, Martin Tomášik. Mladý talentovaný gitarista sa taktiež blysol skvelými gitarovými sólami, a navyše sa predstavil aj ako spevák s trojicou skladieb (Hoochie Coochie Man, Got My Mojo Working, My Baby). Záver prvej polovice koncertu v podobe uvedenej pätice muzikantov patril impulzívnej skladbe Chucka Berryho Carol, hoci v ich prípade v inštrumentálnom prevedení.

Vo výpočte hostí Andiho Raya nesmieme zabudnúť na bluesového speváka a univerzálneho hráča na ústnu harmoniku Juraja Schweigerta. Víťaz celoslovenskej súťaže Slovakian Blues Challenge 2015 a šéf skupiny The Groove Time sa rovnako predstavil s trojicou skladieb – Blues With The Feeling, Ain’t That Just Like A Woman a Shake You Hips.

Andiho prianím je stmeliť na jednom pódiu tie dievčatá, ktoré majú rady blues a rock’n’roll a vedia ho patrične „pretaviť“ vo svojom podaní. Po dynamickej Katke Suchoňovej, ktorá s uvedenou skupinou spolupracovala už v roku 2016, prijali Andiho pozvanie ďalšie dve šarmantné ženy. Dravá Janka „Džana“ Fujaková, niekdajšia členka skupín Depresy, Essence Of Existence, Galadriel, Storyum či Bluesraiders, to tentoraz „odpálila“ v podobe dvojice skladieb Lucille a Kansas City/Hey! Hey! Hey! Hey!. Bravúrny aplauz publika si rovnako vyslúžila Ulrika Litecká-Švedová (tiež členka bratislavskej skupiny Bluesriders, i keď bývalá; momentálne aktívna v kapele firmy Henkel), ktorá sa so svojim prepracovaným sopránom predstavila s trojicou pesničiek Baby What You Want Me To Do, Hit The Road Jack a Boogie Shoes.

Záver koncertu, ktorý sa v dôsledku kladnej odozvy publika predĺžil z jeden a pol hodinového bloku hrania na viac ako dve, patril sopločnej skladbe autora Chucka Berryho Johnny B. Goode.

 

Janka M.