Benefičný koncert v Kafé Scherz - reportuje tajomník

Tajemník | 12.12.2017

Benefičný koncert v Kafé Scherz

fotoreport (Zorka Lišková)

Organizátorom benefičného koncertu v Kafé Scherz dňa 11.12.2017 bolo občianske združenie KTC Slovensko. Všetci zúčastnení muzikanti hrali bez nároku na honorár a aj napriek tomu hrali s veľkým entuziazmom. Pozývajúci plagát sľuboval nasledovné obsadenie : Dura Turtev – gitara, spev, Erich Boboš Procházka – harmonika, Jozef Fábik – gitara,spev, Roman Turtev – bicie, Erik Turtev – drumbľa, píšťala koncovka a Judita Kaššovicová – prednes básní. Posledne menovanú prikvačil do postele chrípkoidný vírus a tak absentovala. Mimo plagát sa podarilo angažovať ešte Fedora Freša na basu a Andiho Ray Haverdu na kláves. Zaplnené hľadisko bolo v očakávaní.

 (čítaj ďalej)

Čítačka s Hanou Lasicovou v Artotéke - reportuje Ruženka Šípková

Ruženka | 8.12.2017

Krásny pocit z literatúry a z blues

Združenie Sofia Bratislava za výdatnej pomoci dobrovoľníčok Lesanky Královičovej a jej mamy zorganizovalo ďalšiu, v poradí už ôsmu Čítačku. Uskutočnila sa v priestoroch Galérie Artotéka v Mestskej knižnici v Bratislave na Kapucínskej ulici v Starom Meste, a pretože to bolo práve v stredu 6. decembra 2017, Čítačka sa mohla hrdiť prívlastkom „mikulášska“. Jej program bol skutočne zaujímavý. Veď naše pozvanie prijala vzácna literárna hostka – prozaička Hana Lasicová – a nemenej vzácni hudobní hostia, bluesmeni – gitarista a spevák Juraj „Dura“ Turtev a harmonikár Erich „Boboš“ Procházka.  (čítaj ďalej)

Jednofázové kvasenie - Vianočný koncert v Tichu a spol.

Kajo | 3.12.2017

Vianoce sú síce sviatkami nádeje a prekvapení, ale vy až také tajnosti 

Aj Jednofázové kvasenie otvorene priznáva, že svoj tradičný predvianočný koncert odohrá dňa 15.decembra 2017 o 19,00 h.

v divadle TICHO a spol. v Bratislave.

 

Dobré veci sa proste neutaja...

 

Predpredaj: Interticket.sk, Ticketportal.sk

Aké bolo Folk Blues Session 2017? - reportuje Smädný Bluesový Hroch Šimi

Simi | 28.11.2017

Folk Blues Session 2017 za nami - žiadne otrávené jablko...

fotoreport (Daniel Hevier ml.)

Tento mini festiválek folk-bluesovej a bluesovej muzičky v Adiho réžii (rozumej organizátora a nadšenca týchto „našich“ žánrov – Adriána Pullmana) z roka na rok dozrieva, ponúka šťavnaté plody bluesovej záhrady hojnosti. Nebolo tomu inak ani tento krát. Bolo do čoho kúsnuť, načím sa občerstviť. Okrem pitnej a osvedčenej desítky Gambrinusu  servírovanej milými, príjemnými a roztancovanými hospodyňkami, sme koštovali nadmieru dozreté plody domácej (trnavskej a bratislavskej) i nedomácej (francúzskej) folkovo-blusovo-rockovej záhradôčky. Všetci dokázali a nás presvedčili, že sú dobrými a zdatnými záhradníkmi, ktorým záleží na plodoch svojej práce a všetku svoju záhradničinu podriaďujú k spokojnosti svojej i svojich konzumentov. Konzumovali sme statočne (spojené nádoby Gambrinus + blues sú rokmi a skúsenosťami preverené,  pasujú k sebe), každý jeden záhradník ponúkal svoje originálne plody. Pestrofarebné, šťavnaté, chutné dobroty. Žiadne otrávené jablko.

(čítaj ďalej)

JAZZ BLUES JAMBOREE NOVÉ ZÁMKY 2017 - reportuje tajomník

Tajemník | 27.11.2017

Pravá ruka vždy vie, čo robí ruka ľavá…

fotoreport (Zorka Lišková)

Mesto Nové Zámky pozývalo všetkých fanúšikov žánrov jazz a blues do kina Mier v sobotu, 25.novembra presne na 18,00 hod. Po dvojročnej prestávke, kedy sa festival konal v obci Zemné, sa teda vrátil do osvedčeného kina Mier na svoj už 13.ročník. Program na dvoch pódiach – po slovensky najnovšie stejdžoch – sľuboval bohaté menu. 

(čítaj ďalej)

Dokonalosť ticha v slove a hudbe

Dura | 26.11.2017

Poézia Judity Kaššovicovej a Erika Ondrejičku zaznie 28.11.2017 v bratislavskom kafe Scherz o 19.09 hod.

Slovenská bluesová spoločnosť pozýva na poetický večierok. Na básne a hudbu. O tú sa postarajú Orchester Ivana Tomoviča, Miloš Železňák a Juraj Turtev. Rectovať budú autori básni sami.

Večer organizuje Art klub v spolupráci s Kafe Scherz a časť výťažku pôjde na Nadáciu - Výskum rakoviny. 

P.P.Band vystúpi v Aligátor Crystal Pube

MiroS | 26.11.2017

V sobotu 2.decembra 2017 vystúpi šamorínsky P.P.Band v bratislavskom Aligátore. Výkop je o 20.00 hod.

Bluesrocková šamorínska nálož napchaná gitarami a ústnou harmonikou bude explodovať v Aligátor Crystal Pube už po niekoľký krát. Kapela úspešne vystúpila na petržalskom Living blues 2017 a Jazz & Blues Jamboree 2017 v Nových Zámkoch. V kapele sa mihnú: Erich Boboš Procházka (harmoniky, spev), Štefan Lengyel (el.gitara, spev), Martin Výboch (el.gitara,spev), Martin Ferenčík (el.gitara, spev), Peter Šaranský (basgitara) a Tomáš Hudák (bicie). 

ROCK V MÚZEU

Marcel | 26.11.2017

6.12.- Demian Band (ARG/ESP – Bluesrock)

Tlačová správa: Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“, v stredu 6.12. do Bratislavy už po tretí krát vynikajúce argentínsko - španielske bluesrockové power trio Demian Band.

Gitarista a spevák Demian Dominguez, 36 ročný rodák z Buenos Aires je jedným z najzaujímavejších latinskoamerických bluesrockových umelcov.

 (čítaj ďalej)

BLUETime na Devíne

Skleno | 20.11.2017

BlueTime s Jánom Sklenárom

BlueTime 
vol. 29/2017
Vysielame 22.11.2017 o 19:00

Hosťami relácie BlueTime budú Adrian Pullman a Marián Jaslovský -  budeme spolu hovoriť o blížiacom sa festivale Folk Blues Session 2017. Slovenský harmonikár Juraj Schweigert získal 2.miesto na prestížnom medzinárodnom festivalu ústnej harmoniky a my vám prezradíme viac. Vrátime sa aj ku koncertnej šnúre Gwyna Ashtona – ktorý minulý týždeň odohral na Slovensku niekoľko koncertov. V seriály jazyk blues vám prezradíme kto v minulosti používal zadné dvere a za akým účelom..respektíve koho označujeme slovným spojením Back Door Man. No a na záver pridáme aj pozvánky na dobré koncert a festivaly, ktoré na vás najbližšie dni čakajú. 
Nerušené počúvanie Vám želá dvojica Stano Kaclík a Jano Sklenár.

Šamorínsky ŠUP-ŠUP chystá ďalšiu bluesovú slávnosť

Alex Rigó | 19.11.2017

24.11.2017 - Malý bluesfest v šamorínskom ŠUP-ŠUPe

Nuž november je v blues na roztrhanie. Agilný ŠUP-ŠUP chystá ďalšie podujatie: Jednodňový Bluesový festival. Ako to v tomto klube býva, dôležitú rolu budú hrať opäť ústni harmonikári: Charlie Slavík, Tamás Szabó a Juraj Schweigert. Hlavnou hviezdou večera bude americká bluesová speváčka Juwana Jenkins ktorú bude doprevádzať jej All stars Mojo Band v ktorom hrá m.i. skvelý hráč na klávesy ( a Hammond organ) Jan Kořínek. Večer bude naplnený hudobnými skvostami: Marián Lucký a Žalman Brothers Band budú viac ako dôstojnými spolutvorcami večera. Len pripomíname, že Juraj Schweigert si priniesol 2. z miesto z predstížnej svetovej hudobnej slávnosti WORLD HARMONICA FESTIVAL 2017 v nemeckom TROSSINGENe v žánri blues. Večer nabitý hviezdami!!!