BLUES & FOLK FESTIVAL KRÁĽOVÁ 2018

JPonka | 16.4.2018

BLUES FOLK FESTIVAL KRÁĽOVÁ 2018 sa bude konať 
20. apríla o 17:00  v Kultúrnom dome v Modre-Kráľovej.

Tento ročník poctia svojou návštevou legendy československej hudobnej scény Vladimír Merta a huslista Jan Hrubý s kapelou, Juraj Dura Turtev, Erich „Boboš“ Procházka & Fedor Frešo st. trio a Ján Ponka Duban. 

Nemenej dôležitým posolstvom podujatia je potreba odstraňovania bariér medzi intaktnou populáciou a zdravotne znevýhodnenými či potreba upozorňovania na devastáciu životného prostredia. A tak program podujatia obohatia v tomto roku aj sprievodné akcie – premietanie filmu s environmentálnou tematikou a prezentácia výrobkov klientov DSS a ZPB MEREMA (keramika, maľba, drotárstvo, ručne vyrobené mydlá a sušené bylinky). Vstupenky bude možné zakúpiť v predpredaji v Musique Club Galerie na Štúrovej ulici 61 v Modre od 1.4.2018 na čisle 0905401148 alebo priamo pred koncertom. Cena vstupenky je 10€.

Country club v Nových Zámkoch ožíva pod názvom House of Blues

FeriSajtos | 16.4.2018

28.4. Bluesweiser o 20.30 hod.

V Nových Zámkoch je vždy osviežujúce hrať. Blues tam kvitne už viacero dekád. Country club alias House of the Blues ponúka prístrešok bluesmanom a rozbieha sa nové bluesovanie. Za všetkým nie je nikto iný ako Feri Sajtos. V sobotu 28.4 prijal pozvanie západoslovenský Bluesweiser.

Výkop je o 20.30 na M.R.Štefánika 4.

BLUE TIME na rádii Devín

Skleno | 16.4.2018

BlueTime s Jánom Sklenárom

BlueTime 18.04.2018 o 19:00
vol. 10/2018

Milí priatelia, opäť po týždni vás privítame pri počúvaní „modrej hudby“ na vlnách rádia Devín. Bude to opäť výnimočné vysielania, pretože moje pozvanie do štúdia prijal Jožo Barina, ktorý v týchto dňoch oslavuje svoje životné jubileum. Legendárny muzikant slovenského bigbítu 60-tych rokov, známy z kapiel ako The Players, neskôr For Meditation či The Meditating Four. Autor skladieb ako Šťastie, Meditácia nad vášňou alebo Hej, pán doktor. Nepochybujem, že to bude naozaj zaujímavé rozprávanie...Na hudbu, na blues sa pozrieme aj prostredníctvom strieborného plátna. Dokumentárny film Eric Clapton: Life in 12 Bars, ktorý je aktuálne aj v slovenskej kino distribúcií, prináša divákom nevšedný intímny pohľad na umelcov osobný život, kariéru, vzostupy ale aj pády.
V seriály jazyk blues si predstavíme slovo „Jake“. No a na záver pridáme aj pozvánky na dobré koncerty. Nikým nerušené počúvanie opäť želá dvojica Jano Sklenár a Rudi Fritzman.  

Slovensko-holanská bluesmanka Andrea Peeters-Karovičová alias Alaska

Andrea | 12.4.2018

Jubileum utajenej legendy - Jozefa Barinu

Peter Haruštiak | 12.4.2018

Koncert a krst LP - Jozefa Barinu a pre Jozefa Barinu: 21.4.2018, 18.00 hod., DK LÚKY, Vigľašská 1, BA-Petržalka

Vystúpia: Players 2018, Spevácky zbor Vajana (Lúčnica), Barina & his rock band, Richard Tesařík (exYoYo Band), Dano Heriban trio, Dura & Blues Club feat. Fedor Frešo, Blues Mother-in-Law plus Bonzo, Čenkovej deti, Grapefruit Death, Erich Boboš Procházka, Peter Koreň st., Peci Uherčík. Špeciálny hosť Juraj George Juriga (prišiel z US kvôli tejto akcii).

Moderátor: Marian Slovák

Jozef Barina oslavuje 70. narodeniny. Táto legendárna postava slovenského bigbítu 60-tych rokov je spojená s účinkovaním v hudobnej skupine The Players, ktorá hrala prevažne inštrumentálnu hudbu. Skupinu založil spolu s kamarátmi, ktorí pochádzali z rovnakého domu v centre Bratislavy. Ďalšou hudobnou zástavkou bola kapela For Meditation, neskôr premenovaná na The Meditating Four. K raketovému nástupu na scénu mu dopomohol výrazný a nezameniteľný hlas a popularitu si získal vďaka skladbám ako Šťastie, Meditácia nad vášňou alebo Hej, pán doktor! Dnes už legendárna skupina nemala dlhé trvanie a v roku 1970 dostala dlhoročný dištanc za údajne protištátny text piesne Purpurový smútok po televíznom vystúpení v relácii Bumerang komikov Lasicu a Satinského. 

(čítaj ďalej)

BLUE TIME na rádii Devín

Skleno | 9.4.2018

BlueTime s Jánom Sklenárom

BlueTime – Unplugged (11.04.2018 o 19:00) 
vol. 10/2018                                                                                                                                                

Milí priatelia tentoraz sme pre vás pripravili špeciálne vysielanie relácie BlueTime s podtitulom Unplugged s vynikajúcim slovenskými bluesmanmi, ktorí zahrajú v našom štúdiu naživo. Pozvanie prijali Erich „Boboš“ Procházka, Juraj „Dura“ Turtev a Ján Ponka Duban. Spoločne budeme hovoriť aj o ďalšom ročníku Blues&Folk Festivalu Kráľová 2018. V seriály jazyk blues si povieme viac aj o slove Grinder. Čaká na vás aj ďalší Modrý štvrtok v Trnave. No a na záver pridáme aj ďalšie pozvánky na dobré koncerty, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Nerušené počúvanie želá dvojica Jano Sklenár a Rudi Fritzman.

Autentický SHOB v Múzeu obchodu - reportuje tajomník

Tajemník | 9.4.2018

Autentický SHOB v Múzeu obchodu

fotoreport (Katka Pavlů)

Na koncert do Múzea obchodu som sa v piatok, dňa 6.apríla 2018 vybral z viacerých dôvodov. Prvým dôvodom bola zvedavosť dozvedieť sa čosi o kapelke SHOB a druhým dôvodom bolo to, ako sa so svojou fotopremiérou popasuje reportérka Katka Pavlů. Priamo na mieste činu som sa však podozvedal toho čosi viac. V koncertnom stane boli na stolíku nachystané poháre so šampanským a to bol jasný signál čohosi slávnostného. Zvukár Laco Kiprich oslávil svojich 65 rokov v utorok 3.apríla a keďže zvučí všetky koncerty v Múzeu obchodu od ich úplného začiatku, teda už plných desať rokov, šampanské na stolíku bolo právom. Na pódiu týchto desať rokov spolupráce Múzea s Lacom Kiprichom zdokumentoval riaditeľ Múzea Marcel Juck nasledovnými číslami. Éra koncertov sa začala v novembri 2008 a odohraných bolo doteraz 234 koncertov, vystúpilo tu 218 skupín22 krajín z celého sveta.   (čítaj ďalej)

ROCK V MÚZEU

Marcel | 8.4.2018

17.4. – Sara Niemetz and W.G. Snuffy Walden (USA – Songs/Blues)

Tlačová správa: Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“, v utorok 17.4. do Bratislavy unikátne, americke, pesničkárske spojenie dvoch osobností a generácií – speváčku Saru Niemetz a gitaristu Snuffyho Waldena.

Dnes iba 25 ročná speváčka, skladateľka a herečka Sara Niemetz, rodáčka z Los Angeles začala svoju kariéru už, ako 4. ročná, keď ju na pódium postavil legendárny spevák country music B.J.Thomas a sám neveril, že to malé dievčatko pozná text jeho najväčšieho hitu „Hooked On A Feeling“ z roku 1968. Neskôr sa Sara presťahovala do Chicaga, kde už ako 9. ročná začala dostávať prvé úlohy vo filmoch, či podieľať sa na nahrávkach soundtrackov, spieva napríklad v horore „Exorcizmus Emily Rose“ režiséra Scotta Derricksona. Sara spolupracovala s Melissou Manchester, spieva na dvoch albumoch Richarda Marxa, zároveň sa stala speváčkou swing – jazzovej zostavy Scotta Bradleeho, Postmodern Jukebox. (čítaj ďalej)

TWÓJ BLUES N.72

Andrzej | 8.4.2018

Vyšlo nové číslo časopisu TWÓJ BLUES: číslo 72

Máme za sebou další, již osmnáctý rok a tak 28. dubna v chořovské Szufladzie 15 při vystoupení Companions oslavíme vstup do plnoletosti. Předcházet bude samozřejmě koncert Gala Blues Top, také jubilejní, protože již po patnácté budou vítězové naší ankety odměněni

„Bluesami-Kalarusami”. Tentokrát jsme účast v anketě umožnili všem našim čtenářům, to významně ovlivnilo počet hlasujících. S radostí jsem si všiml, že vznikly lokální skupiny podporující jednotlivé hudebníky, skupiny i projekty, což pravděpodobně přispěje k jejich popularizaci v širších kruzích bluesových nadšenců. Je ale škoda, že často v těchto případech dali hlas jen svým oblíbencům a ostatní čtyři pole kategorie, a nebo celé kategorie ve kterých favorit nebodoval, zůstaly prázdné. Týká se to také kategorií důležitých pro náš redakční tým – nejlepší text a nejlepší fotografie, které zůstaly často nevyplněné. Ale nejdůležitější zjištění spojené s letošní anketou je fakt, že průměrný věk laureátů polské části ankety je 30 let. (čítaj ďalej)

MODRÝ ŠTVRTOK v TRNAVE

PStojka | 8.4.2018

Gitarista Peter Luha – hosťom aprílového Modrého štvrtku

Do tretej tohtoročnej časti projektu Modrých štvrtkov vchádza Trnavská hudobná spoločnosť so svojim ďalším významným hosťom - skladateľom a gitaristom Petrom Luhom. Ten vystúpi spoločne s trnavskou skupinou Second Band vrámci tohto ojedinelého projektu vo štvrtok, 12. apríla 2018 v trnavskom Amfik Café.
Peter Luha je skladateľ a inštrumentalista ovplyvnený viacerými hudobnými žánrami. Gitarový štýl jeho hry vychádza z mixu klasických a netradičných gitarových techník na elektrickej aj akustickej gitare. Okrem toho ešte ovláda hru na basgitaru, mandolínu, flautu, oud a husle. Jeho umelecké presahy siahajú od sólových či skupinových hudobných projektov cez hudobné workshopy až po tvorbu hudby k animovanému filmu. 

(čítaj ďalej)