Festivalík BISLA DREAM – časť tretia - reportuje tajomník

Tajemník | 22.8.2017

Festivalík BISLA DREAM – časť tretia

fotoreport (Zorka Lišková)

Tretí pondelkový augustový koncert v čarovnej záhrade Univerzity BISLA pripadol na pamätný deň v histórii našej krajiny, teda na 21.august. Bol to deň, kedy v roku 1968 boľševické vojenské hordy pod kuratelou Sovietskeho zväzu prepadli nič netušiace Československo, ktoré malo tendenciu ísť svojou vlastnou demokratickou cestou. Demokracia tu zomrela na ďalších 21 rokov, boľševické prostitútky prezlečené za „normalizátorov“ po roku 1970 následne likvidovali celé rodiny, tisíce ľudí emigrovali do cudziny, no a na počudovanie, našli sa aj potom ľudia, ktorí vstúpili do KSČ. Títo boľševickí pohrobkovia / aj birmovaní / pľundrujú túto krajinu podnes, bohužiaľ aj vo vrcholových funkciách štátu.  (čítaj ďalej)

Bluesovanie na nádvorí Paulánskych mníchov

Miro | 20.8.2017

P.P.Band a priatelia, 16.9.2017 o 18.00, Nádvorie Koruna na Hlavnej ulici (súčasť Katolíckeho kostola)

Tlačova správa: Dňa 16.9.2017 hudobné teleso P.P.Band blues&rock  v spolupráci s OZ Pierdo a Komisiou kultúry pri MsZ organizuje festival spriatelenych hudobných súborov pre fanúšikov a známych.
Pozvanie na festival prijali: Dura & Blues Club, Koppány Kovács, Mattia Müller & Geriatrix, Žalman Brothers Band, P.P.Band bluesrock, Peter Cmorik& The Wednesday Blues Band

Podujatie začina o18:00 hod.
Srdečne pozývame všetkých nadšencov kvalitnej hudby a veríme že strávite príjemný čas v spoločnosti týchto hudobníkov.

ROCK V MÚZEU

Marcel | 20.8.2017

25.8. - „Summer progressive blues meeting“, ZVA – 28 Band (SK – Blues), L.E.F. (FR/SK – Psychedelic/Rock)

Tlačová správa: Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“, v piatok, 25.8. do Bratislavy dvojkoncert, stretnutie žánrov, skupín ZVA 12 – 28 Band a L.E.F.

Koncert prinesie na záver leta spojenie, zdánlivo odlišných žánrov, blues a psychedelického rocku. ZVA 12 – 28 Band, dodnes neprekonaná kapela bratov Norberta a Ladislava Červenákovcov, ktorej počiatky siahajú až do roku 1990, sa v múzeu predstaví už po 9. krát, čím drží rekord v rámci projektu „Rock v múzeu“.   (čítaj ďalej)

Festivalík BISLA DREAM - časť druhá - reportuje tajomník

Tajemník | 15.8.2017 | Komentáre: 1

Festivalík BISLA DREAM - časť druhá

fotoreport (Zorka Lišková)

Druhý augustový pondelok v roku 2017 pripadol na 14-ty deň v poradí. V bluese nič neobvyklé, no v recitáli Univerzity BISLA sa stalo čosi netradičné. Na pomyselnom pódiu sa stretli dve kapelky : šamorínska Black Mojo a stredoslovenská Blues Generation. Osud ich spojil kvôli bicím nástrojom, ktorých prevoz zo stredného Slovenska by bol náročný. Aj touto cesto ďakujeme šamorínskym borcom za prejavenú ústretovosť.  

 (čítaj ďalej)

Odišiel Marián Varga

Dura | 13.8.2017

Dňa 9.augusta 2017 odišiel vo veku 70.rokov hudobník, skladateľ, hráč na klávesové nástroje - Marián Varga.

Česť jeho pamiatke. 

Slovenská bluesová spoločnosť

Collegium Musicum - Concerto In D

Festivalík BISLA – DREAM sa začal : časť prvá

P. Sojka | 8.8.2017 | Komentáre: 1

Už tretím rokom sa aktivity Slovenskej bluesovej spoločnosti presúvajú z júlovej Čitárne u Červeného raka do augustovej romantickej záhrady Univerzity BISLA. A tak to bolo aj tento prvý augustový pondelok, teda 7.augusta 2017. Na programe dňa boli dve kapely: Pitný režimGrapefruit Death. So zvukárom podujatia Krokom sme si dali rande už dve hodiny pred začiatkom koncertov, teda o 16,00 hod., aby sa predišlo stresom pri zapájaní aparatúry.

čítaj ďalej...

fotky (Z. Lišková)

10.ročník - Festival Whisky & Fazole 2017

Kulatý | 6.8.2017

10.rokov hudby amerického juhu!!!

 

 

FESTIVAL WHISKEY & FAZOLE – 8. + 9.9.2017 ( SEDLNICE + NOVÝ JIČÍN – Novojičínsko - CZ) začne v Sedlnicích již po desáté.

(k festivalu čítaj...)

Do tretice v BISLE všetko dobré

Tajemník | 31.7.2017

Do tretice v BISLE všetko dobré

Priatelia dobrej muzičky, po úspešnom júlovom ťažení v Letnej čitárni u Červeného raka sa už tretí raz presúvame do krásnej letnej záhrady Univerzity BISLA, kde vďaka pochopeniu rektora tejto inštitúcie, doc.Samuela Abraháma, budeme opäť svedkami kvalitnej bluesovej hudby. Zažijeme tri augustové bluesové pondelky a jednu septembrovú sobotu. Znalí vedia, že Univerzita BISLA má sídlo na Groslingovej ulici, no vchod do záhrady sa nachádza na Lazaretskej ulici. Všetky koncert majú začiatok o 18,00 hod. a tak nám nezostáva nič iné, len sa spoločne tešiť z príjemných zážitkov.

Tu je cestovný poriadok koncertov:

7.august – Pitný režim a Grapefruit Death

14.august – Black Mojo a Blues Generation

21.august – Mississippi MixTape, Alec Carter sólo

2.september – Záhorácky tandem Tedla-Sojka & Soletky a Jožo Barina & His Rock Band

Za celú SBS pozýva všetkých Palo Sojka, tajomník

ROCK V MÚZEU

Marcel | 29.7.2017

2.8. - Jetbone (SWE, Southern/Bluesrock)

Tlačová správa: Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“, v stredu, 2.8. do Bratislavy mladých, škandinávskych predstaviteľov južanského rocku, švédsku kapelu Jetbone.

(čítaj ďalej)

Ako pestré počasie - reportuje Ruženka Šípková

Ruženka | 29.7.2017

Koncert Lucie Lužinskej & Bandu v Piešťanoch

Dňa 14. júla 2017 som zase navštívila svoje obľúbené Piešťany. A samozrejme, ako mám v lete vo zvyku, mojím cieľom bola terasa Kursalonu, kde sa o 20:00 hod. konal ďalší z pravidelných piatkových jazzových koncertov. Tešila som sa na vystúpenie Lucie Lužinskej a jej Bandu.

Vonku nepanovali žiadne tropické teploty, akoby si leto po horúčavách potrebovalo oddýchnuť schladením. Trochu sa aj mračilo, obávala som sa, že príde lejak. Vlaha by sa prírode zišla, ale frčať na stanicu v prúdoch vody nie je veľká zábava. Raz sa mi to už stalo a stačilo mi. (čítaj ďalej)