PET JAZZ 2019 v DK Zrkadlový háj - report tajomník

Tajemník | 25.5.2019

fotoreport (Zorka Lišková)

Devätnásty ročník petržalského jazzového festivalu sľuboval na štvrtok, 23. mája 2019 pestrý program. Avizované boli tri zoskupenia : Marian Ševčík trio s hosťom Andy Middletonom z USA, Dorotu Nvotovú s kapelou a sólo koncert Andreja Šebana. Škoda, že koncert kolidoval s naháňačmi malej gumy, ako nazvala hokejistov istá pani na Majstrovstvách sveta v hokeji tu v Bratislave. Napriek tomuto hendikepu sa na Petjazze zišlo početné publikum, ktoré v úvodnom slove privítal Juraj Novák, riaditeľ Cik Cak centra, patriaceho pod DK Zrkadlový háj. 

(čítaj ďalej)

NOVÝ ALBUM Soňa Horňáková "V šere lesklých stromov"

Dura | 24.5.2019

NOVÝ ALBUM Soňa Horňáková  "V šere lesklých stromov"

Pesničkárka Soňa Horňáková , po deväťročnej odmlke, vydáva svoj nový štúdiový album. Aktuálny hudobný titul, vychádza pod názvom „ V šere lesklých stromov“ vo vydavateľstve Real Music House. Do života ho oficiálne uvedie známy slovenský pesničkár, spisovateľ, divadelník a publicista, Miloš Janoušek. Oficiálne uvedenie albumu „V šere lesklých stromov“, v divadle Ticho a spol, Bratislava, 24.5.2019 o 19.00h.

Soňa Horňáková( gitara, spev, ústna harmonika) zahrá sama s gitarou výber zo svojho staršieho repertoáru , a tiež nové piesne z aktuálneho albumu „ V šere lesklých stromov“. Niektoré z nich zaznejú v sprievode hudobných hostí ,zároveň aranžérov, producentov a vydavateľov tohto hudobného titulu, Róberta Pospiša( klávesy, hammond, vokály, ústna harmonika, beatbox) a Martina Sillaya( elektrické a nylonové gitary, hammond). Hudobní hostia predstavia v krátkom koncertnom bloku aj svoju vlastnú hudobnú tvorbu.

(čítaj ďalej)

ROCK V MÚZEU

Marcel | 24.5.2019

24.5. Atomic Rooster (UK – Hardrock legend)

Tlačová správa: Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“, v piatok 24.5. do Bratislavy jednu z najväčších hardrockových legiend, britskú kapelu Atomic Rooster.

Múzeum obchodu Bratislava si týmto koncertom opäť rozšíri svoju zbierku v „depozitári“ piliérov dejín rockovej hudby, kde si kapelu Atomic Rooster pridá k takým „artefaktom“, ako Iron Butterfly, Carl Palmer, James Blood Ulmer, Maggie Bell, Pete Brown, Cactus, Carmine Appice, Leo Lyons, Chris Farlowe, alebo Soft Machine. Skupina bola založená v roku 1969 dvoma členmi kapely Crazy World Of Arthur Brown klávesákom Vincentom Craneom a bubeníkom Carlom Palmerom (v múzeu vystúpil už 3 krát). Odišli v strede amerického turné kvôli Craneovej duševnej chorobe. O spolupráci jednali s Brianom Jonesom z The Rolling Stones, po jeho smrti kapelu nazvali pod vplyvom americkej skupiny Rhinoceros Atomic Rooster. Do skupiny získali basgitaristu a speváka Nicka Grahama. V auguste mali v Londýne prvý väčší koncert, kde im predkapelu robili Deep Purple.

(čítaj ďalej)

PET JAZZ 2019 v bratislavskej Petržalke

Adrián | 21.5.2019

XIX. ročník petržalského jazzového festivalu

Andrej ŠEBAN Sólo koncert

Dorota NVOTOVÁ Silné piesne

Marián ŠEVČÍK TRIO + hosť: Andy MIDDLETON (USA)

Hlavným partnerom podujatia a z verejných zdrojov festival podporil Fond na podporu umenia.

Miesto : DK Zrkadlový háj , 23.05. 2019 o 18:30 h.

Poľská bluesová SHOW V. v Múzeu obchodu - reportuje tajomník

P. Sojka | 19.5.2019

Pred piatimi rokmi napadlo Marcela Jucka, riaditeľa Múzea obchodu spojiť Noc Múzeí a galérií s poľským bluesom. Vyplynulo to so spolupráce Múzea s Poľským inštitútom v Bratislave a so spolupráce s poľskou agentúrou Delta, vydávajúcej časopis Twoj Blues. Noc múzeí a galérií tento rok pripadla na sobotu, 18.mája 2019 a tak bolo nad slnko jasné, že budeme počuť v areáli Múzea spevavú poľštinu. Na programe boli avizované tri poľské zoskupenia: kapela FORSAL, duo POLA CHOBOT & ADAM BARAN a kapela BLACKBERRY BROTHERS.

(čítaj ďalej...)

fotoreport (Z. Lišková)

Bluesová svokra je svokrou už 25 rokov

Tono | 13.5.2019

BMIL - 25 rokov na scéne.

Tlačová správa: Trnavské divadlo Jána Palárika zažije špeciálnu udalosť. Bluesroková formácia Blues-Mother-In-Law alis Bluesová svokra si pripomenie v stredu 15.5 o 19.00 25.výročie svojho založenia.

V knihe Blues na Slovensku (Ján Litecký-Šveda a kol., 2003) sa píše: "

1994 skupinu založili veteráni trnavskej hudobnej scény (ex-The Breakers, ex-Meditating Four, ex-Pulz), ktorí sa po dlhých rokoch vrátili k hudobnej láske z mladosti – k blues; vystúpenia v mnohých mestách na Slovensku, v Čechách a na Morave; účinkovanie na mnohých festivaloch • 1996 hosťovanie v Rakúsku (St. Pölten) a ďalšie vystúpenia na Slovensku i v Čechách • 1997 v polovici roka odchádza Stojka a ako hosť účinkuje klávesista Robert Selický; jam-session s americkým bluesmanom Catfish Keithom na festivale Dobrofest; účasť na festivale Blues Slovakia a ďalšie vystúpenia • 1998 prvé koncertné CD v histórii slovenského blues, za ktoré kapela dostala výročnú cenu Slovenskej bluesovej spoločnosti a bola vyhlásená za Bluesovú skupinu roka; koncerty v Poľsku, Čechách a na Slovensku •

(čítaj ďalej)

 

BLUE TIME s Jánom Sklenárom na rádii Devín

Jongi | 13.5.2019

BlueTime vol. 13/2019
vysielame 15.5.2019 o 19:00 (Rádio Devín)

Pozvanie do štúdia tentoraz prijal Ady Kelemen, gitarista, spevák a skladateľ z kapely Kiero Grande. Tá prednedávnom vydala svoj nový album Heavy Hands a o ňom sa budeme spoločne rozprávať. Známe sú už aj výročné ceny Blues Music Award. Už len uvedenie medzi nominovaných znamená pre umelcov veľkú poctu. Dozviete sa kto si nakoniec „bluesových oscarov“ v Memphise prebral. Prihlásiť sa môžete aj do ďalšieho ročníka súťaže Slovakian Blues Challenge 2019. Prezradíme ako na to. V Kapitolách z blues sa dnes pozrieme aj na bluesové texty a ich prepojenie s africkou kultúrou. No a nezabudneme ani na koncertnú ponuku, ktorá na vás čaká. Nerušené počúvanie želajú Rudi Fritzman a Jano Sklenár.

Archív relácie

Prívetivý pozdrav z Argentíny priniesol Daniel De Vita - reportuje tajomník

Tajemník | 11.5.2019

Prívetivý pozdrav z Argentíny priniesol Daniel De Vita

fotoreport (Zorka Lišková)

Keď som sa presúval v piatok, 10.mája 2019 do Múzea obchodu na koncert argentínskeho bluesmana Daniela De Vita, tak som rozmýšľal, čo viem o Argentíne. Detaily ma nenapadli, ale zo zemepisu si človek zapamätal, že hlavným mestom štátu je skoro trojmiliónové mesto Buenos Aires, odkiaľ pochádza aj Daniel a celá area okolo mesta má cca 13 miliónov obyvateľov mixovaného pôvodu. Sú nimi hlavne taliani, španieli, nemci, pôvodní Indiáni a našlo by sa aj čosi poliakov a slovákov. Východnú hranicu krajiny dlhú skoro 5 000 km tvorí Atlantický oceán a na západe je to pohorie Andy s mnohými kopčekmi v diapazóne 6 až 7 000 metrov nad morom. Krajina je rozľahlá, má 2,8 milióna km2, obyvateľov je 44 miliónov a úradná reč je španielčina. Samotný názov Argentína je odvodený od latinského názvu striebra, argentum.

(čítaj ďalej) 

ROCK V MÚZEU

Marcel | 7.5.2019

18.5. – Noc múzeí 2019 „Polish Blues Show V.“

- Forsal
- Pola Chobot & Adam Baran
- Blackberry Brothers

Tlačová správa: Múzeum obchodu prináša v rámci celoslovenskej akcie „Noc múzeí 2019“ a ojedinelého projektu „Rock v múzeu“, v sobotu 18.5. do Bratislavy už po piaty krát maratón poľského blues, ktorý „pobežia“ tri špičkové, poľské kapely.

Koncert prezentujúci poľské blues a bluesrock, takpovediac „na jeden ťah“ realizuje múzeum opäť najmä vďaka podpore Poľského inštitútu v Bratislave, s dlhoročným partnerom múzea, poľskou agentúrou „Delta“, ktorá vydáva prestížny časopis „Twoj Blues“. Prvá skupina Forsal vznikla v roku 2013 v pútnickom meste Czestochowa.  Ich hudba sa pohybuje medzi blues, jazzom a funky. V rámci celopolských udeľovaní cien „BluesTop“ 2017, časopisu „Twoj Blues“ za rok 2017 sa kapela umiestnila na peknom 4. mieste v kategórii „Objav roka“ , na 5. mieste v kategórii „Skupina roka“ a na 6. mieste v kategórii „Album roka“. Kapela vydala zatiaľ eponymné EP a album „Ide“(2017) a tvoria ju spevák a harmonikár Jakub Konieczko, gitarista Adrian Lewandowski, klávesák Dariusz Drazkiewicz, basgitarista Wojciech Pachuta a bubeník Damian Smoliňski. 

(čítaj ďalej)

BLUE TIME s Jánom Sklenárom na rádii Devín

Jongi | 7.5.2019

BlueTime vol. 12/2019
vysielame 8.5.2019 o 19:00 (Rádio Devín)

Tentoraz som pre vás vybral jedného z najvyťaženejších štúdiových a koncertných hráčov, ktorý okrem svojej sólovej kariéry, spolupracoval s takými osobnosťami akými sú Eric Clapton, T Bone Burnett, Elton John, Susan Tedeschi či Erykah Badu a pokračovať by sme mohli ešte veľmi dlho. Okrem iného disponuje veľmi jedinečnou technikou hry na svoju gitaru s veľmi originálnym rukopisom. Bude nám hrať Doyle Bramhall II a bude to naozaj hudobná lahôdka. Prinesieme vám aj rozhovor s Michalom Prokopom s legendárnej kapely Framus Five, ktorý nedávno koncertoval v Modre. V seriáli Kapitoly z blues si povieme viac o tzv. voice masking-u, alebo ak chcete hlasovom maskovaní. Aj na tento týždeň je pre vás pripravená bohatá ponuka koncertov a podujatí na ktorých bude hrať dobrá hudba. Pekné počúvanie vám zo štúdia želajú Rudi Fritzman a Jano Sklenár.

Archív relácie