ROCK V MÚZEU

Marcel | 26.6.2017 | Komentáre: 30

12.7. - Deep In The Top (GR - Bluesrock)

Tlačová správa: Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“, v stredu, 12.7. do Bratislavy zaujímavý, mladý , grécky bluesrock v podobe kapely Deep In The Top.

Deep In The Top je popri Full Houze a The Big Nose Attack, už treťou gréckou bluesrockovou skupinou, ktorá vystúpi v Múzeu obchodu Bratislava. Vznikli v roku 2010, ako študentská skupina v Thessaloniki. Už v roku 2012 vystúpili s najuznávanejšou gréckou bluesovou skupinou Blues Wire a nahrali debut „In The Mood For The Blues“. O rok neskôr nahrali album „It´s The Blues That I Choose“ s výlučne vlastnými skladbami. V roku roku 2014 hrali spolu s Blues Wire, Mini & The Moochers a Hoochie Coochie Men na prvom bluesovom festivale v Thessaloniki „The Blues ? Fest“. V roku 2015 nahrali posledný album „Blues In Different Colours“. Veľkým úspechom bolo ich anglické turné v minulom roku spojené s vystúpením na „North Wales Blues and Soul Festival“ v Molde. Skupinu tvoria – gitarista, spevák a harmonikár Nikos Tsopoglou, klávesák – Michalis Trachalios, bubeník Philippos Samlides a basgitarista Minas Vakaloudis, ktorý v múzeu už vystúpil so spomínaními Full Houze.

Rock v múzeu“ – Múzeum obchodu Bratislava, Linzbothova 16, 821 06 Bratislava-Podunajské Biskupice, tel.00421245243167

 

 

Art klub a kafé Scherz, Bratislava 20.06.2017 o 19.09 h - reportuje Jana Gavenčiaková

Jana | 26.6.2017 | Komentáre: 1

Dvojkoncert zoskupení Andi Ray Haverda a Dura & Blues Club

Bratislava bola v ten deň dôrazne rozpálená nastupujúcim letom s teplotou nad 30 stupňov zďaleka nie poslednou v rade. Dobre zakúrené bolo aj v kafé Scherz. Nejedna dáma sa ovievala vkusným vejárikom. Teplo k letu patrí, to je viac ako isté... (čítaj ďalej)

ROCK V MÚZEU

Marcel | 21.6.2017

23.6. - Janet Robin (USA – Solo Guitar Music)

Tlačová správa: Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“, v piatok, 23.6. do Bratislavy výnimočnú, americkú gitaristku Janet Robin s jej sólovým projektom.

Dnes 51 ročná, rodáčka z Los Angeles, zo severného Hollywoodu, Janet Robin, je uznávanou gitaristkou, skladateľkou, speváčkou, ako aj tvorkyňou filmovej a televíznej hudby. Najväčším impulzom pre jej orientáciu v gitarovom svete bolo, keď začala chodiť do gitarovej školy Valley Arts Guitar pani Delores Rhoads, kde sa stala najmladšou a jedinou dievčenskou poslucháčkou jej syna, slávneho Randyho Rhoadsa, ktorý práve vtedy hrával s Quiet Riot a stal sa gitaristom v kapele Ozzyho Osbournea.  (čítaj ďalej)

Moje obľúbené veci - reportuje Ruženka Šípková

Ruženka | 21.6.2017

Koncert Anny Hortovej & Friends v Piešťanoch

V piatok 9. júna 2017 o 20:00 hod. sa na terase piešťanského Kursalonu uskutočnil koncert hudobnej formácie Anna Hortová & Friends, na ktorý som sa rada vybrala.

Na terase som popíjala čiernu kávu a užívala som si pokojný večer. Spočiatku pálilo slnko, ale dlho ho to nebavilo a vystriedal ho príjemný chládok. Veľmi ma potešilo, že som sa stretla so známymi, ktorých som už dávno nevidela. Hlavnými témami rozhovoru boli hudba a fotografovanie.  (čítaj ďalej)

Valašský špalíček 2017 - 23.6 a 24.6.

Karlos | 21.6.2017

Šiesta Čítačka v Lige za duševné zdravie - reportuje Ružena Šípková

Ruženka | 19.6.2017

Literatúra, film i blues

fotoreport (Ruženka Košťányová) 

V priestoroch Ligy za duševné zdravie na Ševčenkovej 21 v Bratislave-Petržalke sa vo štvrtok 15. 6. 2017 o 17:00 hod. uskutočnila už šiesta Čítačka a v predstihu odštartovala Týždeň sociálnej inklúzie. Čítačky organizuje Združenie Sofia Bratislava za pomoci dobrovoľníkov. Vstup na tieto podujatia je voľný. Júnová Čítačka sa, ako aj tie predošlé, konala v komornej a pohodovej atmosfére. Zúčastnila sa jej i Barbora Černá z Centra pre interkultúrny dialóg, ktoré organizuje v rámci projektu Closer Týždeň sociálnej inklúzie.  (čítaj ďalej)

Andi Ray Haverda a Dura & Blues Club v Scherzi

Ivan Kováč | 16.6.2017 | Komentáre: 1

20.6.2017 o 19.09 hod., Kafé Scherz, Partizánska 2, Bratislava

Slovenská bluesová spoločnosť pozýva na dvojkoncert:

- Andi Ray Haverda Band (rock and roll) - Andi Ray (klavír, spev), Juraj Kalász(basa), Kiril  Panshine(el.gitara, spev), David Raši (bicie)

- Dura & Blues Club (blues) - Dura (spev, gitara), Peter Koreň st. (hammond), Fedor Frešo st. (basgitara), Roman Turtev (bicie)

Večer klávesákov!!!!!

Vyšlo nové číslo časopisu TWÓJ BLUES N.69 - reportuje Andrzej Matyszik

Andrzej | 16.6.2017 | Komentáre: 512

Pozdravuji vás po 69.

Náš časopis začíná 18. rok svého života. Věřím, že vstup do dospělosti budeme 28. dubna 2018 slavit v klubu Szuflada 15 stejně pěkně, jak tomu bylo letos po velmi úspěšném koncertu Gala Blues Top, který poskytl jak hudebníkům, tak i posluchačům mnoho nepředvídatelných a jedinečných prožitků a emocí.

(čítaj ďalej)

Mosťácke literárne a hudobné popoludnie

Judit | 16.6.2017

21.6.17 o 16.00 hod., MOST n.o., Haánova 2694/10, Bratislava

Slovenská bluesová spoločnosť sa zapojila do akcie pri príležitosti Týždňa sociálnej inklúzie v rámci projektu Closer. Podujatie MOSŤÁCKE LITERÁRNE A HUDOBNÉ POPOLUDNIE organizuje Dom sociálnych služieb MOST, n. o. v spolupráci s Centrom pre interkultúrny dialóg.

Literárni hostia: Judita Kaššovicová, Miroslav Búran, Ivona Ďuričová, Mária Hapáková, Ružena Šípková

Hudobný hosť: Juraj Turtev

Blues na Mlyne - reportuje Smädný bluesový hroch Šimi

Šimi | 13.6.2017

Bol Mlynár, ktorý riadil, i ktorý rozdával radosť.

Nebýva obvyklé začínať od konca, ale ani tento festival bluesovej hudby v priestoroch čarovného Schaubarovho mlyna v Pezinoku určite nie je niečím obvyklým. Záver tohto hudobného ukojenia a uspokojenia našich pôžitkov bol toho jasným dôkazom. Signálom, že všetci boli spokojní, potešení, nasýtení. Početné vnímavé a rozradostnené publikum všetkých vekových kategórií sa presunulo pred zaplnené pódium a  spoločne s muzikantmi sa veselili, radovali, tancovali. Výskali, aplaudovali, tlieskali. Duše boli naplnené, bolo to spontánne, nefalšované, úprimné. A bolo tomu tak na obidvoch póloch – jak pred tým pódiom, tak aj na ňom. Bola to taká symbolická bodka za vydareným a určite neobyčajným mini Woodstockom pezinského typu. 

(čítaj ďalej plus fotky)