BlueTime na Devíne

Skleno | 11.10.2017 | Komentáre: 4

BlueTime s Jánom Sklenárom

BlueTime - vol. 23/2017
Vysielame 11. októbra o 19.00h v Rádiu Devín.

Tentoraz som pre vás vybral novinku z pera Alberta Castigliu Up all night – ktorá vyšla len pred pár dňami a verím, že poteší hlavne gitarových nadšencov. Prezradíme vám aj ktorých desať albumov zo živých koncertov by podľa amerického magazínu americanbluesscene nemali chýbať vo vašej zbierke. Známy je už aj program festivalu Jazz Blues Jamboree 2017, ktorý sa opäť sťahuje na svoju domácu pôdu do Nových Zámkov. Predstavíme vám aj nový singel Mariána Luckého. V pravidelnom seriály Jazyk blues si povieme, kto sa označoval slovom „junkie“. No a ani tentoraz nezabudneme na dobré koncerty ktoré sú pre vás na nasledujúci týždeň pripravené. Nikým a ničím nerušené počúvanie vám želajú Jano Sklenár a Rudi Fritzman.

Archív reláci

Fedor Frešo s Dura & Blues Club ve Strážnici

Walter | 9.10.2017

Dura & Blues Club feat. Fedor Frešo v moravskej Strážnici

fotoreport (Martin Ráček)

První říjnová sobota v strážnickém Green Music Clubu byla ve znamení blues. O skvělou hudební atmosféru se postarala známá slovenská kapela Dura & Blues Club v čele s frontmanem s Jurajem Turtevem, který si svým magickým zpěvem hned od začátku získal celý sál. Rytmika kapely šlapala jako švýcarské hodinky. Koneckonců u Fedora Freša, basisty známého z takových kapel jako jsou Collegium Musicum, Blue Effect či Fermata, to ani jinak být nemohlo. Skvěle mu při tom na bicí sekundoval Roman Turtev. Celé kvarteto ještě doplnil výborný instrumentalista Erich “Boboš“ Procházka, jehož osobitá sóla na foukací harmoniku byla publikem velmi dobře hodnocena.

 (čítaj ďalej)

Dura & Blues Club feat.Fedor Frešo

Walter | 5.10.2017

...plus hostia: Paľo Hrnčirík (el.gitara, spev) a Walter Bartoš ml. (el.gitara)

Dura & Blues Club s Fedorom Frešom sa predstaví v Green Music Clube v moravskej Strážnici 7.10.2017 o 20.00. Špecialitkou koncertu bude autogramiáda v podaní legendárneho Fedora Freša (Collegium Musicum, Fermáta, Prúdy) spojená s jeho autobiografickou knihou Sideman. V Turtevovom Blues Clube si zajamujú gitaristi Paľo Hrnčirík z Holíča (Slovak Blues Project) a Walter Bartoš ml. (Walter Bartoš Band). Dura & Blues Club bude hrať v zložení: Juraj Dura Turtev, Erich Boboš Procházka, Roman Turtev a Fedor Frešo.

Slovenská bluesová spoločnosť Vás srdečne pozýva!

Vyšlo LP - The Players

PHauštiak | 29.9.2017

MODRÝ ŠTVRTOK v TRNAVE

Peter Stojka | 28.9.2017

Októbrový Modrý štvrtok s Bystríkom

Kde a kedy: 12. októbra 2017 v trnavskom Music a Café klube (City Aréna) so začiatkom o 20.00 h. Vstup na podujatie je voľný.

Pokračovaním jesennej sezóny Modrých štvrtkov - Blue Thursday – z réžie Trnavskej hudobnej spoločnosti, o.z. a trnavskej hudobnej skupiny Second Band je ďalší z hudobných večerov s pozvaným hosťom – tentokrát so známym a populárnym pesničkárom Bystríkom z Trnavy.

(čítaj ďalej)

ROCK V MÚZEU

Marcel | 28.9.2017

2.10. - Kris Barras Band (UK – Bluesrock)

Tlačová správa: Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“, v pondelok, 2.10. do Bratislavy mladého, výnimočného, anglického gitaristu Krisa Barrasa s kapelou.

Dnes 32. ročný Kris Barras, žijúci v meste Torquay v grófstve Devonshire na juhozápade Anglicka, je jedným z najtalentovanejších, súčasných britských bluesových umelcov.  (čítaj ďalej)

Fest Rock Vysoká 2017 - reportuje tajomník

Tajemník | 27.9.2017

Matúšovské hodové slávnosti

fotoreport (Marián “makalač” Kmínek)

Už druhý rok po sebe ma priviedlo dedičstvo po otcovi do obce Vysoká nad Kysucou práve v čase, keď sa konali Matúšovské hodové slávnosti v dňoch 22.-24. septembra 2017. Favoritom programu pre mňa bola sobota 23.9., kedy sa konal Fest Rock Vysoká 2017. O podujatí som písal aj minulý rok a bol som prekvapený úrovňou jednotlivých kapiel, takže tohtoročná zvedavosť bola na mieste. Až z debaty so starostom obce Mgr.Antonom Varechom som zistil, že Fest Rock Vysoká organizuje obec od roku 2012 a za touto už tradíciou sa skrýva starostove nadšenie pre hudbu a jeho rozhlasová minulosť zo študentských čias.  

(čítaj ďalej)

ROCK V MÚZEU

Marcel | 25.9.2017

25.9. - Voodoo Fix (USA – BluesFunk)

Tlačová správa: Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“, v pondelok, 25.9. do Bratislavy mladú, americkú, bluesfunkovú skupinu Voodoo Fix.

Skupina vznikla v meste Whittier v Californii, neskôr sa však hudobníci presťahovali do Nashvillu v štáte Tennessee, ktorý sa stal ich novým domovom. Netaja sa výrazným vplyvom skupín, ako Rolling stones a Red Hot Chilli Peppers, ale aj klasikov, ako John Lee Hooker, či Muddy Waters. Kapelu tvoria – gitarista a spevák Abe Rivers, druhý gitarista Scott Parelli, basgitarista Will Halsey a bubeník Logan Toodd. Kapela vydala v roku 2009 eponymné EP, v roku 2014 ďalšie pod názvom „Step Right Up“, v roku 2016 albumový debut „In Deep“ a v januári tohto roku čerstvý album „Back For More“.

„Rock v múzeu“ – Múzeum obchodu Bratislava, Linzbothova 16, 821 06 Bratislava-Podunajské Biskupice, tel.00421245243167

25.9., pondelok, 19,00 hod. Voodoo Fix (USA – BluesFunk)

www.rockvmuzeu.sk, www.muzeumobchoduba.sk, muzeum.obchodu@muzeumobchoduba.sk, muzeumobchodu@gmail.com

Vyšlo nové číslo časopisu TWÓJ BLUES

Andrzej | 25.9.2017

Vítejte po sedmdesáté!

Již nějaký čas každé nové vydání čtvrtletníku uzavírá další etapu boje o přežití časopisu, děje se tak už druhým rokem co nám byla rozhodnutím Ministerstva kultury a národního dědictví odebrána dotace programu „Časopisy”. Neskrývám naději, že ministr kultury uslyší blues a v tom co děláme bude vnímat pozitivní příspěvek k rozvoji polské kultury a její propagace u nás i ve světě. Co nejupřímněji, jak jen mohu, děkuji čtenářům reagujícím na naše prosby o pomoc. Stejně vřele děkuji organizátorům festivalů a koncertů, že v rozpočtech našli prostředky na propagaci svých akcí v našem časopise. Povzbuďte své přátele, aby se připojili k našim předplatitelům. Věřím, že s vaší pomocí se náš časopis tak lehce nevzdá !

(čítaj ďalej)

Na hodoch u Paluánskych mníchov - reaguje Smädný bluesový hroch Šimi

Šimi | 20.9.2017

Aj keď v susednom Rakúsku v ten večer koncertovali nesmrteľní, nestarnúci a úžasní Rolling Stones, vybral som sa aj napriek tomu v ten deň do súčasnej a aktuálnej mekky slovenského bluesu a bluesrocku – do Šamorína.

(čítaj ďalej)

Fotky: Jury (skupina Konflikt)