Pozdrav z Holanska od Alasky (Andrea Karovičova-Peeters) - Catfish Blues

Alaska | 19.11.2018

Blíži sa petržalský Folk Blues Session - XVIII. ročník

Adrián | 16.11.2018

Folk Blues Session - XVIII. ročník

festivalu folk-bluesovej a bluesovej hudby
sobota 24.11.2018 od 18.00 Dk Lúky Bratislava,Vígľašská 1 je za dverami.

účinkujú:
Grapefruit Death, Bužma (CZ), Ján Ponka - Duban & Stará jedáleň, René Lacko & DownTown

Hendrixovsky pekelne dobrý gitarista René Lacko sa predstaví so svojou
blues rockovou skupinou DownTown. Životným vzorom lídra zoskupenia je
Jimi Hendrix, ktorého gitarová technika je dodnes neprekonateľná.
Lacko ako jeden z mála Európanov uspel na hendrixovskej súťaži konanej
v Severnej Karolíne. Svoj interpretačný rukopis si formuje aj Ericom
Claptonom či BB. Kingom, a to nielen v prevzatých, ale aj v autorských
skladbách.

(čítaj ďalej)

Pohľad na Jazz Blues Jamboree 2018 v Nových Zámkoch - reportuje Libor

Libor | 16.11.2018

Jazz Blues Jamboree 2018 

fotoreport (Kristián Mészáros)

V čerstvo zrekonštruovanom kine Mier sa v sobotu 3.11.2018 uskutočnil tradičný novozámocký hudobný sviatok - Jazz Blues Jamboree 2018. V poradí išlo už o 14. ročník jedného z najrenomovanejších slovenských festivalov venovaných americkej hudbe a po mimoriadne vydarenom minulom ročníku ho zaslúžene sprevádzali veľké očakávania.

Večer sa niesol vo veľkom štýle už od úvodných tónov. V štýle americkej swingovej noblesy ho otvoril Swingless Jazz Ensemble. 24-členný ansábel bol na festivale zástupcom slovenskej hudobnej scény. V jeho radoch pôsobia bok po boku ostrieľaní hudobní matadori aj mladé hudobné talenty a je považovaný za skutočný unikát slovenského hudobného diania. Publiku ulahodil známymi jazzovými a swingovými melódiami, medzi ktorými nechýbal ani evergreen Franka Sinatru New York, New York, ktorý na moment na počesť kolísky festivalu prekrstili na Érsekújvár, Érsekújvár (z maď. Nové Zámky, Nové Zámky).

(čítaj ďalej)

10 rokov „Rock v Múzeu“ / 10 years of „Rock in The museum“ !

Marcel | 13.11.2018

16.11. – Chaz DePaolo (USA – Bluesrock)

Tlačová správa: Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“, v piatok 16.11. do Bratislavy amerického gitaristu, bluesmana Chaza DePaola.

Chaz DePaolo, je v našich končinách menej známy gitarista, spevák a skladateľ z New Jersey, ktorý je mimochodom členom „New York State Blues Hall Of Fame“. Hral s takými menami, ako Buddy Miles, Jose Feliciano, Comander Cody, či s bratom Jimiho Hendrixa Leonom. Má za sebou 6 albumov, od prvého „Eclectic Impressions“ z roku 1999, až po album „Bluestopia“ z roku 2010.

Rock v múzeu“ – Múzeum obchodu Bratislava, Linzbothova 16, 821 06 Bratislava-Podunajské Biskupice, tel.00421245243167

16.11.., piatok, 19,00 hod., Chaz DePaolo (USA – Bluesrock) www.rockvmuzeu.sk, www.muzeumobchoduba.sk, muzeum.obchodu@muzeumobchoduba.sk, muzeumobchodu@gmail.com

BLUE TIME na rádii Devín

Jongi | 12.11.2018

BlueTime s Jánom Sklenárom

BlueTime vol.29/2018
vysielame 14.11.2018 o 19:00

Tento raz vás privítame novinkou z dielne klaviristu Barryho Goldberga. Stihli sme aj navštíviť festival Blues Moods 2018,ktorý sa v sobotu 10. novembra konal v Trnave. Hviezdou jeho 9. ročníka bola šarmantná speváčka Juwana Jenkins, s ktorou sme nahrali rozhovor. V reportáži Petra Bonza Radványiho sa obhliadneme aj za festivalom Jazz Blues Jamboree, ktorý sa nedávno konal v Nových Zámkoch. Zapojiť sa môžete aj do medzinárodnej súťažnej prehliadky Blues Aperitiv – prezradíme viac. Vyjde aj nové CD s názvom „Live 2018“ na ktorom sa ako špeciálny hosť predstaví legenda československej hudobnej scény basgitarista- sideman Fedor Frešo. V seriáli Jazyk blues odkryjeme význam slovného spojenia „Graveyard dirt“ a nebudú chýbať ani ďalšie zaujímavosti a novinky zo sveta hudby. A ak ste sa ešte nerozhodli ktorý koncert tento týždeň navštíviť, pomôžeme vám s výberom. Nerušený príjem a dobré počúvanie vám zo štúdia želá dvojica Jano Sklenár a Rudi Fritzman.

Archív relácie

Earl Thomas a jeho „ Gospel Plantation Project „ - reportuje Tajomník

Tajemník | 9.11.2018

Earl Thomas a jeho „ Gospel Plantation Project „ 

fotoreport (Zorka Lišková)

Dva dni po utorku býva zvyčajne štvrtok a tak moja cesta do Múzea obchodu nabrala opäť azimut Podunajské Biskupice, aby som 8.11.2018 bol na nezvyčajnom koncerte Earla Thomasa s názvom „ Gospel Plantation Project „. Plagát sľuboval Á capella gospel, soul, blues music. Á capella znamená to, že borci na pódiu si musia vystačiť len so svojim hlasom bez nástrojov. Nepoučujem, lebo som tiež nemal o tom jasné predstavy. Pre Earl Thomasa to bolo už tretie vystúpenie v Múzeu, s takýmto projektom však prvé. Vokalistov mu robili traja škótski speváci z Glasgowa – tu sú: dvojičky Mc Arthur BrothersGreg Taylor. Ťahúňom večera bol však samotný Earl, 57 ročný rodák z amerického Tennessee, známy aj ako Earl Thomas Bridgeman, ktorý za svoju kariéru vydal 15 albumov. Pôvodným povolaním je dentist nurse, po našom zubný laborant, alebo technik, venoval sa mu roky-rokúce, no láska k hudbe ho priviedla aj do hudobného biznisu, no a práve lásku ku gospelu zdedil po svojich rodičoch.

(čítaj ďalej)

Kalifornské tsunami v Múzeu obchodu - reportuje Tajomník

Tajemník | 8.11.2018

Kalifornské tsunami v Múzeu obchodu

fotoreport (Zorka Lišková)

Keď som sa ťahal v aute utorňajšou poobednou zápchou do Múzea obchodu na koncert americkej kapely Kingsborough, napadli ma reminiscencie na predošlých desať rokov, odkedy projekt Rock v Múzeu funguje. Píše sa dátum 6.11.2018 a ak dobre rátam, tak prvý koncert tohto projektu bol 7.11.2008, kedy v Múzeu koncertoval pražský Blue Effect s dnes už zosnulým Radimom Hladíkom. Takto začala desaťročná púť ojedinelého projektu, o ktorej píše vo svojom príspevku na našej stránke terajší riaditeľ Múzea obchodu Marcel Juck. Nebudem ho teda opakovať, stačí pozorne čítať, prípadne si vypočuť stredajšiu reláciu janka Sklenára na rádiu Devín, kde Marcel Juck o tom všetkom dňa 31.10.2018 pohovoril. Pohovoril o všetkom možnom, o sebe skoro nič a tak na neho čosi bonznem ja. Marcel je 53 ročný absolvent katedry archívnictva na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. V Múzeu obchodu pracuje od roku 1989 a od roku 1992 je jeho v poradí tretím riaditeľom.

(čítaj ďalej)

10. výročie projektu „Rock v múzeu“ Múzea obchodu Bratislava.

Marcel | 8.11.2018

 

 

 

 

10. výročie projektu „Rock v múzeu“ Múzea obchodu Bratislava.

7. novembra 2008 spustilo Múzeum obchodu Bratislava zaujímavý, vo svete múzeí jedinečný a výnimočný, kultúrno – spoločenský projekt „Rock v múzeu“ (Rock in The Museum). Múzeum sa tak stalo jediným – skutočným múzeom, ktoré pravidelne usporadúva koncerty rockovej, bluesovej, alternatívnej či folkovej hudby, v minimálne stredoeurópskom priestore. Primárnym cieľom a zmyslom projektu bolo a stále je, doslova „dostať ľuďom do uší“, že Múzeum obchodu Bratislava existuje, má krásne zbierky a má snahu stať sa aj napriek svojmu nevýhodnému umiestneniu, na okraji hlavného mesta, vyhľadávaným a navštevovaným kultúrnym stánkom. To znamená zatraktívniť, propagovať múzeum aj dá sa povedať „trošku okľukou“ a prilákať aj návštevníkov, ktorých koníčkom nie je práve história a múzea príliš nevyhľadávajú. Z podobných dôvodov spustilo múzeum o päť rokov neskôr, v novembri 2013 aj prevádzku novej expozície „Historického hostinca – Múzejného pivovaru“, ďalšej absolútnej rarity vo svete múzeí a galérií.

(čítaj ďalej)

IX.ročník medzinárodného hudobného festivalu BLUESMOODS v Trnave sa blíži

PStojka | 7.11.2018

Americká speváčka Juwana Jenkins na festivale Blues Moods

(Trnava, 21.09.2018) - Trnavská hudobná spoločnosť, o.z. v roku 2018 organizuje po deviaty krát hudobný festival, zameraný na menšinový hudobný žáner - blues. Ten prebehne po prvýkrát v Kultúrnom centre Malý Berlín, na ktorý si trnavčania, ale aj návštevníci Trnavy už zvykli. Hviezdou festivalového večera bude šarmantná speváčka Juwana Jenkins z USA, ktorá príde na festival so svojou pražskou sprievodnou skupinou.
Tradícia hudobného festivalu Blues Moods začala v roku 2010 z popudu hudobných nadšencov, keď mesto Trnava prišlo o podobné hudobné podujatia. Počas rokov existencie festivalu sa na ňom vystriedalo mnoho významných skupín a jednotlivcov z Austrálie, Európy a USA. Organizátori aj tohto roku stavili na vysoko kvalitný program, plný skvelého interpretačného umenia, ale aj osviežujúcej pódiovej zábavy. Festivalový večer vyplnia dve domáce zoskupenia a dvaja zahraniční hostia.

(čítaj ďalej)

BLUE TIME na rádii Devín

Jongi | 6.11.2018

BlueTime s Jánom Sklenárom

BlueTime vol. 28/2018
vysielame 07.11.2018 o 19:00

V ďalšom vydaní relácie vám predstavíme novinku z dielne bradatého chlapíka a autora nesmrteľných gitarových lick-ov, známeho z kapely ZZ Top – Billy Gibbons a jeho nový album The Big Bad Blues. V ďalšej časti relácie bude našim hosťom Ľuboš Beňa, ktorý nám príde predstaviť 17. ročník festivalu Hudba v meste. Pozrieme sa aj do Trnavy kde je pre Vás pripravený ďalší ročník hudobného festivalu Blues Moods 2018. V pravidelnom seriáli Jazyk blues vám prezradíme kto v minulosti používal zadné dvere, za akým účelom a koho označujeme slovným spojením Back Door Man. Nerušené počúvanie želá dvojica Jano Sklenár a Rudi Fritzman

Archív relácie