Pokračovanie...

Každý z prítomných povedal obecenstvu krátku story o dlhom pôrode krsteného novorodenca, mladší zaujato počúvali a treba povedať, že krst prebehol bez vážnejších komplikácií.
Po krste zahrala jednu skladbu skupina Korben Dallas v zložení Juraj Benetin – spev, Lukáš Fila – basgitara, Ozo Gurttler – bicie. Prečo hrali len jednu skladbu som sa nedozvedel a asi to bolo čudné aj Jožkovi Barinovi a tak prihodili jednu improvizačnú jamku práve s ním.
Hneď po nich nastúpila kapelka Koreňová zelenina, ktorej pôvodné stanovište by nezainteresovaný hľadal pravdepodobne na trhovisku na Miletičke. Opak bol však pravdou. Jej frontman je Peter Koreň ml. – gitarista, spevák a autor všetkých slovenských skladieb. Na to, aby to na pódiu klapalo, dozerá jeho tatko Peter Koreň st., klávesák, vynikajúci improvizátor a špičkový Hammond hráč. Rytmiku tvrdia Oto Palkovič – basgitara a Martin Tomeš – bicie. Sólo gitaru hrá Pišta Lengyel, známy z viacerých muzikantských projektov. Kapelka zožala zaslúžený aplauz a v pauze prišlo na vylosovanie lístkov, pričom v hre boli 4 platne. Štyri lístky sa teda vytiahli, no cenu si prišiel vybrať len jeden lístok. Ostatné tri lístky sa občerstvovali vo vestibulovom bufete, teda na ich smolu.
Pekný večer ukončila kapelka s improvizovaným názvom, teda Dočasná meditácia, v zložení Mišo Kujan – sólo gitara, spev, Oto Palkovič – basgitara, Vojto Scherhaufer – rytmická gitara, Karolínka Uherčíková – bicie, no a jednu skladbu si na base strihol aj Peci Uherčík. Kláves obsluhoval Peter Koreň st. a spieval Jožko Barina. Prídavky nebrali konca, ľudia by nedbali, aby sa hralo aj do rána. Živí protagonisti rozdávali autogramy na predané platne, no treba povedať, že atmosféra koncertu bola úmerná toľkému času čakania. Platňa vyšla len v limitovanom náklade 300 kusov, zaradí sa teda medzi zberateľské rarity a popravde treba zagratulovať a poďakovať Petrovi Haruštiakovi za tento vydavateľský počin.
Atmosféru podujatia si možno vychutnať z fotoreportu Katky Pavlu.
Za  pozornosť ďakuje Paľo Sojka, tajomník SBS.