Pokračovanie...

Okrem iných kritérií, ľudí rozlišujem na posedných a neposedných. Posední, tí nevytiahnu päty z rodného valalu, nuž a tých neposedných neudržíš na mieste ani klincami. A práve Gwyn patrí medzi tých nepriklincovateľných. Narodil sa vo Walese, s rodičmi odišli do Austrálie a tam vyrastal. Ako dospelý pendluje medzi Austráliou a Angliou a doma je práve tam, kde momentálne spí. V upútavke na koncert v Komárne Bobek píše, komu Gwyn v živote predskakoval na koncertoch a aj iné detaily, ja popíšem bratislavský koncert.

Na stojane trónilo 8 gitár, pred nimi bubon – kopák a na krku držiak na harmoniku. Všetko vecičky, ktoré v ten večer Gwyn obsluhoval. Večer bol rozdelený do dvoch ucelených blokov, pričom v pube je normou skončiť hranie do policajnej hodiny. Ako píšem vyššie, Gwyn je neposedný kočovník, ktorý veľkú časť života presedí vo svojom aute. Len v novembri má naplánovaných 17 koncertov, šnúru začal v nemeckých Drážďanoch, nasledovalo 8 koncertov v Čechách, následne Budapešť, potom 4 koncerty na Slovensku – Bratislava, Trnava, Komárno a Šamorín, presun do Belgicka a Holandska a finále šnúry opäť v Nemecku. Myslím, že nie je čo závidieť. Keď som sa Gwyna pýtal na jeho vek, robil chvíľu drahoty. Ja som sa mu priznal so svojim vekom a aj tým, že zvyknem už sedávať na vrátnici v krematóriu, tak priznal farbu. Ak si nevymýšľal, tak v utorok 14.11. mal vraj presne 58 rokov. Požehnaný vek, ktorý by mu iste nikto nehádal už aj vzhľadom k dynamike hry, ktorú predvádzal za nástrojmi a kopákom.

Gwyn čulo komunikoval s publikom, vo svojom čarovnom bluesovom kufríku ponúkal svojich 6 doteraz nahratých CD nosičov, medzi nimi aj 14 dní starú novinku psychedelického blues. Keď už bonzujem, tak mi Gwyn prezradil, že ako zberateľ má vo svojej zbierke cca 100 gitár. Záverom dodám, že slušne zaplnené auditórium pubu aplaudovalo, bolo komunikatívne a koncert sa páčil. Policajná hodina však nepustí a tak prišlo len na jeden prídavok. Atmosféru koncertu si možno vychutnať z fotoreportu Zorky Liškovej.

Za pozornosť ďakuje Paľo Sojka, tajomník SBS.