Pokračovanie...

Okolo 13.30 sa začali trúsiť prví návštevníci. To že o 14.00 hod. bolo nabité je vraj pre H – Club v rámci Blues Alive bežné. Ale kto boli tí divaci ktorí naplnili sálu? Hlavný dramaturg festivalu Ondřej Bezr to zhrnul jednou vetou. Prišiel „výber z hrozna“. Prečo? Nuž prišli tí, ktorí pomáhali slovenským bluesmanom na ich koncertných cestách po Čechách, Morave a Sliezku. Okrem spomínaného Ondřeja Bezra, to bola partia zo Starej Pekárny z Brna na čele s bratmi Kytnarovými a Milanom Pálešom z Indies scope, z Mostu bluesológ Bohuš Budina s kámošmi, parta okolo Highway 61 z Českých Budejovíc, bluesoví nadšenci z Uherského Brodu, južanskí divoši okolo Kulatého zo Sedlnic (...a Krnova), organizátor a tour manager Jarda Fořt z Přelouča, boss Valašského Špalíčku Karlos, guru poľského blues Andrzej Matysik, priatelia organizátori z Nového Mesta na Moravě, bluesoví fotografi Jindra Oplt a Ivan Prokop a mnoho ďalších kamošov a priateľov. Do tohto „výberu z hrozna“ samozrejme patria úplne všetky dámy a páni vrátane pána zvukára a personálu klubu.

Duo Boboš + Marek predviedli skvelý koncert. Koncept prerábok starých songov do nových aranžmánov pôsobil pre mňa avantgarne až mysticky a dal odpoveď zástancom „iba“ zábavy, že je tu ešte aj umelecké hľadanie, zdravý minimalizmus a la J.J.Cale a hudobná inteligencia. Ale v pozadí s rizikom neprijatia. Toto sa našťastie nestalo, hoci nie každý ich hudbu strávil (tvrdili tí čo si išli von pofajčiť...). Odmenou bol aj tak mohutný potlesk a tým bolo všetko povedané. Publikum boli znalci otvorení k novému.

Po duu prišla kapela Dura & Blues Club so zostavším Bobošom a basgitaristom Fedorom Frešom. Naštartovaným divákom sme ponúkli „výber z bobúľ“ z CDčiek Dura & Blues Club. Nebudem hodnotiť vlastný koncert. Pocit sme mali však dobrý s jedným prídavkom na záver. Milou vecou bol malý „džemík“ s harmonikárom Bohoušom Budinom a gitaristom Marekom Wolfom.

Bolo veselo.

H – club je pre muzikanta priateľsky dizajnovaný klub s príjemným personálom za barom a skvelou kuchyňou. Vynikajúca voľba pre festival.

Dura