Pokračovanie...

Fernando Saunders (USA, CZ) 

Americký basgitarista a spevák - Fernando Saunders - dlhoročný basgitarista slávneho LOU REEDA, spoluhráč Jeffa Becka, Jimmy Page či Erica Claptona ! 

Fernando má za sebou 11 radových dosiek s Lou Reedom (z rokov 1982-2008). Prvý sólový album "Cashmere Dreams" vyšiel v roku 1989, nasledoval "The Spin" (1993). „I Will Break Your Fall“ - tretí sólový album - bol v Nemecku a vo Švajčiarsku v TOP 10, v USA a v Kanade sa následne umiestnil v rebríčku TOP 40 ! V roku 2011 vydal štvrtý sólový album s názvom "Plant a Seed", na ktorom sa mimo iné podieľal i člen skupiny Čechomor Karel Holas. O dva roky neskôr (2013) vyšiel uznávaný album "Happiness"(hostia Lou Reed, Suzanna Vega, Jan Hammer). Podieľal sa tiež na albume "Srdcebeat" (2015) českej populárnej kapely Kryštof. 

Spolupráce: Lou Reed, Steve Winwood, Eric Clapton, Luciano Pavarotti, Jeff Beck, Jimmy Page, Kip Hanrahan, Larry Young, Heart, Pat Benatar, John McLaughlin, Marianne Faithfull, Slash, Hamilton Bohannon, Ron Lane, Joe Cocker, Ronnie Wood, Charlie Watts, Bill Wyman, ... 

Fernando Saunders (vocals, bass., guitar …etc ), Jiří Balcařík (Guitar), Jiří Zabystrzan (keyboards, Accordion), Libor Orel (Drums)

Dorrey Lin Lyles and Johnnie Shepperd band (USA/SK/HU)  

Skupina hrá spolu od roku 2015. Účinkovali sme na festivaloch a koncertných sálach hlavne v Maďarsku (Sziget, Tata-virágfeszt a pod). Od januára 2017 pracujeme na spoločnom CD, na ktorom budeme prezentovať vlastnú tvorbu v oblasti žánrov blues, funk, groove so štipkou R&B. Album Johnnie Shepperd Band with Dorrey Lin Lyles s názvom Getaway uzrel svet 1.12. 2017 a je promovaný internetovou spoločnosťou www.cdbaby.com. 

The JS Band:

Johnnie Shepperd – guitar

Attila Herr – bass

Péter Vadász – drums

Gábor Gyöngyösi – keys 

Dorrey Lin Lyles - vocal 

http://www.dorreylyles.net/DorreyBio.html


Ryan Donohue trio (USA/SK) 

Donohue je rodák z New Jersey, no za svoj domov už viac než 15 rokov považuje New Orleans. Donohue stojí za unikátnym a nadčasovým prístupom k tradičnej hudbe juhu USA, a svoju gitarovú hru dopĺňa soulovým vokálom. Je jedným z kľúčových umelcov, ktorí sa podieľali na obnove hudobnej scény New Orleans po hurikáne Katrina. Od svojich začiatkov, keď vystupoval v uliciach tohto mesta, precestoval celé USA a Európu a získal si uznanie ako skutočný bluesový umelec. Jeho všestrannosť mu umožnila robiť doprovod hviezdam z rôznych hudobných svetov: blues, jazz, gypsy jazz a country. Ryan Donohue vystupoval na jednom pódiu s takými velikánmi ako Bo Diddley, The Neville Brothers, Huey Lewis and the News, Irma Thomas, David Allen Coe, Coco Robicheaux a Kim Carson. V Európe je známy najmä spoluprácou s Crazy Hambones a originálnym hráčom na chromatickú harmoniku Billom Barrettom. 

Na festivale Livin Blues vystúpi spolu s hráčom na ústnu harmoniku Jurajom Schweigertom, ktorý bol len nedávno ocenený na Svetovom festivale ústnej harmoniky v Nemecku, a bubeníkom Jurajom Rašim. 


Zuzana Suchánková band  

Zuzana Suchánková je jedna z mála slovenských speváčiek, ktorá vie aj expresívne zakričať a znie to celkom prirodzene. Hudba Zuzany Suchánkovej vychádza z tradičného amerického soulu, gospelu a folku. Zuzana Suchánková hrá na gitaru, skladá vlastné piesne v slovenčine a pôsobí ako lektorka spevu na jazzových workshopoch. Zuzana Suchánková je držiteľkou ocenenie „Bluesman roka 2010“ a trojnásobná „Najobľúbenejšia bluesová speváčka“ na Slovensku. Jej album „Blúzy & Songy“ bol nominovaný celosvetovou nadáciou The Blues Foundation medzi 22 najlepších albumov vydaných vlastným nákladom. 

Zuzana Suchánková - spev, gitara, harmonika

Jozef Hladný – basgitara

Frédéric Miskiewicz - perkusie


The Blues Mother-In-Law 

Predstavujeme trnavskú formáciu The Blues Mother – In – Law, alebo ak chcete Bluesovú svokru, v ktorej hrajú známi veteráni Slovenskej bluesovej scény bývalých /ex The Breakers, ex The Meditating Four/. Skupinu založili v r. 1995 gitarista Vlado Machala a bubeník Tono Šidlík. V skupine hrali dlhodobo /P. B. Radványi, P. Stojka, R. Selický, S. Tibenský, L. Bartoš/, V súčasnosti aj bývalí členovia sú na bluesovej scéne, ale majú vlastné formácie a projekty.

 Od 1. 1. 2018 The Blues Mother – In – Law / Bluesová svokra/ hrá v novej zostave: leader Vlado Machala – leader vocal, gitara, Tono Šidlík – vocal, bicie, Richard Gajlík – vocal, bass. gitara, Richard Sarkozi – gitara/, dá sa povedať nová eufória a elán ako v r.1995 ich vzniku.

 Bluesová svokra hrá vlastné skladby a upravené verzie bluesových a rockových štandardov, ktoré majú pozitívnu odozvu poslucháčov orientovaných na blues&rock. 


Petra Börnerová trio and Fedor Frešo  (CZ/SK)  

Petra Börnerová trio je projekt českej speváčky Petry Börnerovej, slovenského hudobníka Tomáša Bobrovniczkého a ich 8 ročného syna Tomáša, ktorý hrá na bicie nástroje. Repertoár dua je postavený na prevzatých i vlastných folk-bluesových pesničkách. Duo je možné vidieť v kluboch, kaviarňach ale i na festivaloch. 

Tomáš Bobrovniczký získal ocenenie Bluesman roka 2012, ktoré udelila Slovenská bluesová spoločnosť. Tomáš Bobrovniczký hral a spolupracoval s umelcami a kapelami ako Eddie Martin band, Gwyn Asthon, Louisiana Red, Chris Duarte, Bob Margolin, EB Davis, Bluesweiser, ZVA 12-28 band, Stan the Man, Luboš Andršt, Roman Pokorný, ...

Petra Börnerová- akordeón, spev

Tomáš Bobrovniczký- akustická a rezofonická gitara, spev

Fedor Frešo – basgitara

Tomáš Bobrovniczký junior- bicie (8 rokov) 

Petra Börnerová a Tomáš Bobrovniczký získali v roku 2017 ocenenie v ankete portálu bluesmusic.cz v kategórii “Osobnost české bluesové scény v roce 2016”. 


Ďalšie vstupenky, okrem predaja cez sieť ticketportal - klik hore na kúp lístok - je možné si osobne zakúpiť, príp. rezervovať v pokladniciach KZP. Viac na:http://www.kzp.sk/vstupenky