Pokračovanie...

Marián predstavil niektoré piesne zo svojho debutového autorského CD About Life, na ktorom sú uvedené piesne v angličtine (7) a v slovenčine (3). Mariánovi odmalička spievajúcemu po anglicky sa v nej lepšie píšu texty. Aká škoda. Čím ďalej tým menej počuť v našich médiách vydarenú, spevnú, pôvodnú v materčine interpretovanú pieseň. Takú, ktorú si neviete prestať pospevovať, až kým sa nestane vašou súčasťou. A potom si ju nôtite, čo vás rozradostňuje a presvetľuje vám život. O živote! Je to O živote. A Marián má predpoklady, mohol by tejto veci napomôcť.

Chlapci začali s nasadením skladbou Rozprávková krajina, zo spomínaného albumu, „...ide sa rovno za nosom... ...smeje sa... ...mám takú túžbu... ...zrazu ráno precitnem...“. Rozprávka či realita? V skladbe 13 zaznelo „...mal som zatvorené oči dokorán... ...láskou zabudnutý... ...to sa mi páči, keď sa ľudia vedia smiať sami nad sebou...“. Pútavé. Z anglických piesní sme si vypočuli Hard Times, High life,... Premiéru mala skladba Choďte domov. Pôvodná tvorba bola prešpikovaná skladbami z rockovej klasiky. Vyhrali sa s Foxy Lady od Jimiho Henrixa, zaznel Erik Clapton, od Deep Purple Hush či Soldier of Fortune, tato vecička nás mala upokojiť, mne pripomenula nezabudnuteľného Jirku Schelingera, Back in the U.S.S.R. od The Beatles a iné známe a vydarené.

Výborná muzika, tón rodil tón, so skvelými sólovými partmi, spevom a improvizáciami. Chlapci spolu živo komunikovali. Pôsobili vyvážene a zohrato, a to mali iba jeden nácvik. Všetkého bolo tak akurát. Páni muzikanti. Škoda len, že ozvučenie v prvej polovine koncertu, s výnimkou sól, nedalo dostatočne vyniknúť Jakubovým klávesom a Jánovým husliam. Nasadenie, zručnosti a potešenie z muzicírovania boli zjavné. Účinkujúci pravidelne dopĺňali tekutiny a otierali pot froté uterákom, či chlapsky predlaktím. Pohodový večer.

Na záver sa však spokojné publikum márne dožadovalo prídavku, ktorý by poctení muzikanti s radosťou ponúkli, ak by sa neblížila 22 h úderom ktorej, sa musí v Kafe SCHERZ zachovávať „ticho“.

Kafe SCHERZ bolo v ten večer plné priaznivcov kvalitnej hudby, a čo sa mi veľmi rátalo, koncertu sa zúčastnili z rodiny Janka Mrenicu všetci, ktorý mohli v tom čase prísť. Hudba je neuveriteľne pevné a príťažlivé nielen rodové puto. Boli sme účastní úprimného projektu, ktorý môžeme smelo odporúčať ďalej.