Pokračovanie...

Duše vďačného publika i duše interpretov. Posúva nás to do iných sfér. Kúpeme sa tu v gejzíroch neopakovateľnej a nenahraditeľnej atmosférky iného sveta, všetci sme naladení na rovnakú frekvenciu vzájomne spolu komunikovať. Je tu nepretržitá spätná väzba, je tu stále prítomné echo medzi tými čo „dávajú“ a čo „prijímajú“. Je to všetko zabalené do pozitívnej energie, z ktorej, našťastie, niet úniku. Preto sa tu tak chalanom i babulkám tak dobré hrá, preto sa nám tu tak dobre počúva. Myslím si, že to tak cítime všetci z jednej, či z druhej strany.

Preto tie koncertíky sú také dobré, výnimočné, či už to bol ten minulý s Alecom Carterom a nezničiteľným Bluesraidersom, či vlastne všetky v minulom roku. A tento posledný Žalmanovcov nevynímajúc. Preto sa tak chalani (všetci Žalmani do jedného, akoby ich jedna mater mala) na tom pódiu tak radujú (radovali), preto je to také úprimné, nefalšované. Dávajú do toho všetko, majú z toho radosť, rovnako ako my. Má to tie správne gule. A aby to boli (a skutočne aj sú) tie správne gule, sú okorenené podstatnou ingredienciou tohto a takto namiešaného koktailu – zvukom. Krásne a citlivo namixovanými decibelmi (ktoré masírujú a rezonujú v našom vnútri) majstra tohto remesla – nestora bratislavského bigbítu – Kroka. Majstrovské dielo. No a aby toho nebolo málo, tak je postarané aj o naše smädné bluesové duše v priľahlej milej hospúdke Plznička s rovnako milou záhradôčkou, s mimoriadne chutnou Plzničkou a nezastaviteľným otcom tohto bohumilého zariadenia - výčapníkom Petrom. Je to až neuveriteľné, že v centre frmolu, chaosu a stresu mesta, je takáto oáza nadšenia, porozumenia a radosti že v tomto malom priestore nachádzame 3 pôžitky uspokojenia v 1 – dnom – muzička, úžasná záhradôčka so svojskou neopakovateľnou atmosférou a Plznička.

Za toto všetko patrí vďaka a poklona všetkým tým, čo to spískali a čo to majú na rováši – predovšetkým vedeniu univerzity BISLY na čele s p. doc Samuelom Abrahámom, Slovenskej bluesovej spoločnosti a hlavne neúnavnému Paľovi Sojkovi, majstrovi a kamarátovi Krokovi a všetkým hudobníkom a interpretom, ktorí nám rozdávajú takto radosť. A samozrejme aj všetkým tým, ktorí sa týchto sviatkov radosti a potešenia zúčastňujú.

 

Smädný Bluesový Hroch Šimi