Pokračovanie...

Kvôli nepriaznivému počasiu sa festival konal v miestnom kultrúnom dome. Program zahájila medzinárodná zostava českej speváčky Petry Börnerovej so špeciálnym hosťom, maďarským harmonikárom a spevákom Csabom Besenyeim.  Po krátej technickej pauze nasledovalo  vystúpenie znovuzrodenej zostavy českej legendy Ivany Eržiky Novotnej pod názvom Lady I trio. Bolo veľmi príjmné po dlhšej pauze vidieť a počuť na podiu Eržiku. Záver večera patril austrálskému gitaristovi Gwynovi Ashtonovi, ktorého vystúpenie sa dá považovať i za workshop alebo prehliadku nástrojov muzeálnej hodnoty. Posledné roky Gwyn prevažne koncertuje sám ako One man band. Vozí so sebou opravdu velký arzenál raritných nástrojov. Napríklad biciu súpravu Ludwig  legendárnej  kapely Black Sabath,  rezofonickú triolian gitaru značky National  z roku 1932 alebo rôzne elektrické gitary Fender Startocaster, Telecater.

Bluesový víkend zakončil satelitný festival 12. Ročníku Roots & Blues festivalu, ktorý sa konal v altánku záhradného domu  v Tepliciach.  Vystúpil to severočeský bluesman a pesničkár Jan Rohan. Po nich nasledovala trio Lady I. Bohužial počasie opäť neprialo a vystúpenie dua Chubby & Bobek sa nekonalo.  Až o18:00 sa počasie umúdrilo a tak mohol vystúpiť Gwyn Ashton. Naštastie dážď neodradil divákov a vytrvali. 

O týžděn neskôr v sobotu 9.7. sa konal v severočeskom mestečku 12. Ročník Roots & Blues festival.  Po niekoľkých rokoch sa festival vrátil späť na Letný amfiteáter.  Vytúpili to kapely ako Petra Börnerová trio & Besenyei Csaba, Ladiy I trioMichael Fridrik trio z Rakúska, Gwyn Ashton z Austrálie a severečeská formácia gitaristu Martina Ketnera. I keď tento ročník okrem mesta Bíliny nepodporil žiadny sponzor a partner, tak sa organizátorom podarilo pripraviť veľmi pestrý program. Žiaľ i tak bola návštevnost festivalu veľmi nízká.  Preto sa aj hlavný organizátor festivalu Tomáš Bobek Bobrovniczký rozhodol po 12tich rokoch ďalej nepokračovať.  Tam kde festival pred 12 timi rokmi začal, tam i  po dvanástich rokoch skončil. 

Tomáš Bobek Bobrovniczký

Pure Music, z.s.