Pokračovanie...

Poriadne som si pretrela oči a uvažovala som, či nemám halucinácie, lebo bolo príšerne horúco a navyše som nikde v meste nevidela plagát s oznamom, že tu bude vystupovať táto bluesová kapela. Ale bola to skutočnosť. Nehrali však v rámci Mikulášskeho jazzového festivalu, ale v rámci Mikulášskeho leta. Na plagátoch bolo uvedené len: Umelecké jednohubky – Mozaika umenia a umelcov, ktorí sa budú prezentovať na rôznych miestach pešej zóny od 16:00 hod. Keďže na svojich potulkách nosím so sebou aj fotoaparát, urobila som zopár snímok.

Stihla som asi tri pesničky, potom ZVA 12-28 Band prestal hrať, lebo pri neďalekej kaviarni sa začalo predstavenie bábkového divadla a hudba by ho rušila. No po predstavení okolo štvrť na šesť koncert pokračoval. Všetci muzikanti okrem bubeníka boli bosí a najradšej by som sa bola vyzula i ja, tak pálilo slnko. Niektoré malé deti si veru aj osviežili nohy vo fontáne. Na námestí som cítila priam slnečnú pohodu. O zábavu sa postaral tiež artista na chodúľoch preoblečený za kováča, ktorý sa na chvíľu postavil za pódium a na svojom obrovskom kladive imitoval hru na gitare.

Zazneli nielen skladby z najnovšieho CD kapely Šibenica frajerka (ako napríklad Bim, bim), ale i staršie veci – Dáke blues, A hahaha ham, Diesel blues... Po záverečnej Pedál je Róm líder ZVA 12-28 Bandu a autor skladieb Noro Červenák predstavil členov svojej kapely. Sú to: Stano Fakan – husle, Laco Červenák – kontrabas, Peter Krško – bicie a Noro Červenák – gitara, spev.

Hlavná myšlienka jednej z ich piesní je, že ak má človek starosti a problémy, dáke blues mu pomôže cítiť sa lepšie. A ja dodávam, že blues mi vylepšilo náladu, aj keď som sa s ním stretla úplnou náhodou počas oddychu na Liptove.

 

 

Ružena Šípková