Pokračovanie...

A prišlo ich nečakane veľa, čosi povyše osemdesiat. Koncert začal Alec Carter ako sólo hráč, nakoľko má kapelu kade-tade rozbehanú. Hral svoj tradičný repertoár a po tridsiatich minútach za potlesku obecenstva odovzdal bluesové žezlo kapele Bluesraiders. Kapela je síce mladá vekom, ale už je teda poriadne ošľahaná viacerými vetrami. Premiéru v nej mal v tento koncert bicista Peter Filo, no zdalo sa, ako by v nej hral už roky. Ostatní členovia sú takzvaní stabiláci, teda Ján Litecký-Šveda mladší na base, Dávid StrieženecRastislav Pengi Peniaštek sú gitaristami, no a klenotom kapely je Janka Fujaková, rodom z Trenčína a umeleckým menom Džana.

Janka vždy zaujme auditórium, jednak svojim mohutným hlasom a aj originálnym outfitom. V hodinovom bloku ma zaujala pieseň „Kerá nemá frajíra“ a potom anglická skladba, v ktorej britská Anny nemá a nenosí spodné nohavičky. V duchu som si to plasticky predstavoval a desil sa, aké sú začínajúce následky brexitu. Angličani, angličani, vy viete, čo je dobré!!!

Počasie v to popoludnie bolo ako na objednávku, obecenstvo bolo roztlieskané, policajti na počudovanie neprišli a protiľahlá Plznička bola po koncerte obsadená smäduchtivým bluesovým obecenstvom. Krokov zvuk ako obvykle OK, fotoreport Zorky Liškovej tiež a tak musíme konštatovať, že prvý koncert v BISLE bol výbornou pozvánkou na koncerty ďalšie.

Za pozornosť ďakuje Pavel Sojka, tajomník SBS.