Pokračovanie...

História novozámockého Jazz Blues Jamboree sa datuje od roku 2005 a od tohto momentu bol festival považovaný za najväčšie podujatie svojej kategórie na Slovensku. 

Na pódium každý rok vystúpili významní jednotlivci i kapely jazzového a bluesového žánru nie len z domácej scény, ale aj tej českej, maďarskej, poľskej, ba i britskej a americkej. 

Festival sa na 2 roky (2015 a 2016) presťahoval do obce Zemné a tento rok sa znovu vracia na svoju pôvodnú domácu pôdu - do Nových Zámkov.

Každý ročník festivalu niesol meno hudobného velikána rokov minulých, akéhosi symbolického mentora daného ročníka. Tento, v poradí už 13. ročník, ktorý bude prebiehať v Kine Mier na dvoch pódiách, bude venovaný pamiatke americkej bluesovej, soulovej a R´n´B speváčky Etty James.

Na veľkom pódiu Jazz Blues Jamboree 2017 vystúpi novozámocká jazzová formácia Jazzsons Trio, poľská tex-mex bluesová zostavaMakar & Children of the Corn, maďarské soul/funkové teleso Kéknyúl, americká R´n´B/bluesová diva Juwana Jenkins & her All-Star Mojo Band a srbský Blues Halter.

Na malom pódiu bude prebiehať špeciálne podujatie - krst nového albumu Slovenskej bluesovej spoločnosti - Bluesová spoločnosť no. 13. Album je prehliadkou toho najlepšieho, čo sa na slovenskej bluesovej pôde za posledný rok urodilo. Krst svojím vystúpením podporia interpreti P. P. Band, Barbora Černá, Blues Generation a The Joint Venture.

Vo foyeri bude inštalovaná výstava fotografií z predošlých ročníkov.

S pozdravom

Mgr. Libor Ondrejčík