Pokračovanie...

Napriek tomu, že bolo poriadne horúco a dusno, pred pódiom na lavičkách sa zhromaždilo dosť nedočkavých poslucháčov. Ešte viac bolo tých, ktorí sa ukrývali v blízkosti pódia v tieni, odkiaľ bolo tiež dobre počuť. Práve prebiehala zvuková skúška, speváčka a hudobníci sa v spolupráci so zvukárom snažili o čo najlepšie ozvučenie. Netrpezlivý poslucháč, ktorý sa očividne nemohol dočkať hudby, na nich zavolal: „Začnite už! Nemajte strach, aj Pán Boh je omylný!“ Pán Boh však koncertu očividne prial a ozvučenie sa podarilo.

Na začiatku vystúpenia moderátor prezradil, že v decembri Katarine Korcek vyšiel debutový sólový album 21st Century Movie. Speváčka dodala, že v Seredi zahrajú veľa pesničiek z neho, ale aj niektoré prebraté veci. A tiež, že budú s kapelou funkovať, soulovať a kto z obecenstva chce, môže aj tancovať. Katarina Korcek si vzala na starosť nielen spev, ale aj sprievodné slovo. Hudba, ktorú s kapelou priniesli do Serede, bola elektrizujúcou zmesou funky, blues, soulu i popu. Band hral v zostave: Peter Papp – klávesy; Silvester Sáliš – gitara; Milan Koyš – basová gitara a Matej Ruman – bicie. Kapela bola doplnená i dychovou sekciou – trubkárom, saxofonistom a trombonistom.

Koncert sa začal skladbou Funky Mama v poriadne energickom tanečnom rytme, ktorý Katarina Korcek & Band v podstate udržiavali až do konca vystúpenia. Hra klávesov mi v tejto piesni znela, akoby hral hammond organ, speváčka spievala krásne hlbokým a silným hlasom a hudba skutočne mala groove. Dychová sekcia zvuk kapely krásne prifarbila. Po skončení skladby Katarina Korcek poznamenala, že im na pódiu je tiež horúco a znova nás pozvala tancovať. O ďalšej pesničke Cherry Tree, v ktorej si klávesák, gitarista a basgitarista zaspievali sprievodné vokály, povedala, že je o tom, ako tancovala okolo čerešňového stromu so svojím dedkom. V Seredi sa našlo len zopár odvážlivcov, ktorí si tanec pred pódiom na chvíľu vyskúšali. My ostatní sme Katarine Korcek & Bandu aspoň poriadne tlieskali. Nasledovali dve originálne pesničky z albumu 21st Century Movie – Far Away (v nej ma upútala energická hra bicích) a Higher Love. Prvou prebratou pesničkou bola I Try od Katarininej obľúbenkyne Macy Gray. Dychová sekcia si v nej dala pauzu. V skladbe Darkness z Katarininho albumu však už zase hrala naplno. Dočkali sme sa i zmesi (medley) pesničiek slovenskej funkovej hudobnej skupiny Made 2 Mate, ktorá fungovala v 90. rokoch a Katarina Korcek v nej pôsobila ako speváčka. Dychári a basák na začiatku tlieskali do rytmu a z pódia prúdilo obrovské množstvo energie. Pripomenuli sme si hity ako Do You Love Me?, Sexy Lady či Dream On. Ďalšia skladba z Katarininho debutového albumu mala názov Superwoman a podľa slov speváčky mala priniesť stíšenie, pokoj a kľud. Mne však pripadala tiež plná energie. Možno to spôsobil výrazný zvuk basovej gitary, do ktorého som sa započúvala a zaujal ma. Po nej prišla vlastná skladba Pocket. Katarina Korcek ju okomentovala, že je o vrecku v čase, keď nemáme veľa peňazí. Nasledovala pieseň Valerie od Amy Winehouse a po nej Strawberry Kisses z albumu 21st Century Movie, pri ktorej si pred pódiom zatancovali malé dievčatká a z pódia zaznelo pekné saxofónové sólo. Mala to byť posledná skladba vystúpenia, ale moderátor nás povzbudzoval: „Zapískajte, keď chcete prídavok!“ Tak sme sa snažili pískať a prídavku sme sa naozaj dočkali, ale bez dychovej sekcie, lebo tá sa už balila. Katarina Korcek povedala, že je to pieseň na dobrú noc, a po nej treba ísť k stánkom, kúpiť si vínečko a pozhovárať sa so susedom.

Ja a moja mama sme sa však pri stánkoch nezdržiavali a ponáhľali sme sa domov. Mama sa mi sťažovala, že hudba bola na jej vkus príliš hlasná. Ja som sa už pobytmi na koncertoch zocelila. Vysvetľovala som jej, že hlasnejší zvuk k tomuto druhu muziky patrí. Uvidím, či so mnou pôjde aj nabudúce.

Ružena Šípková