Pokračovanie...

V posledných rokoch však už pijem len vodu upravenú z bratislavských vodární a tam mi to tak od ruky až nejde. Úvod troška zdĺhavý, ale 18.7.2016 sme si mohli v Letnej čitárni u Červeného raka dopriať onakvejší Pitný Režim, teda hudobný. Úderom osemnástej hodiny mne dovtedy neznáma kapelka spustila smršť kvalitnej, zväčša bluesovej muzičky. Zalistujme trocha v jej histórii . Pitný Režim založil v roku 2007 Daniel Sládek - spev, gitara a autor pesničiek . Chcel hrať hlavne autorské veci a blues. Okolo roku 2009 sa pripojil Matúš Figel -basová gitara, Miro IZY Kyselica - elektrická gitara a o rok neskôr Filip Puchert na harmonike. V tomto zložení hrávala kapela blues a cover verzie po Bratislave a okolí. Okolo roku 2011 sa časť kapely posunula do skupiny Filip Puchert Band.

Pitný Režim chce hrať pesničky po slovensky, vlastné veci s príchuťou bluesu a rocku a vyžíva sa tiež v bluesových štandardoch a v nástrojovej improvizácii. V súčasnosti je zloženie kapely nasledovné : Daniel Sládek – gitara, spev a autor vlastných vyše 20 skladieb, Matúš Figel – basgitara, Martin Jurík – el.gitara a spev, Stanislav Senc – cajon, perkusie a Filip Puchert – ústna harmonika, perkusie a spev. Presne v tomto zložení odohrala kapela vyše hodinový set preplnenému hľadisku čitárne. Ako vidno z fotoreportu Zorky Liškovej, možno zazrieť niekoľko tancujúcich malých detí, ich spokojných rodičov, až po seniorov, včetne 92 ročnej vernej fanúšičky, pani Kautzovej. Pred koncertom boli trocha obavy z prehánkového počasia, ale nakoniec všetko dobre vypálilo, včetne perfektného Krokovho zvuku. Aj na chlapoch z kapely bolo vidno radosť z dobrého koncertíku a tak záverom konštatujem, že všetci boli na výsosť spokojní, aj bez vypitých litrov tekutín. Pitný Režim bol dodržaný !!!

P.S. Pitnorežimný tamtam priniesol nasledovnú zvesť - Zakladajúci členovia kapely boli ešte Martin HASÁK Hanus na cajóne a Bartek z Poľska na gitare. Sekciu perkusií výdatne dopĺňa ešte Michal Guldan so svojou darbukou.

Za pozornosť ďakuje Pavel Sojka, tajomník SBS.