Pokračovanie...

Šla som bližšie k pódiu a kapelu som si trochu obzrela. Zaujal ma zvláštny hudobný nástroj – gitara spojená s ukulele – na ktorý hral jeden z hudobníkov. Vystúpenie Borovienky trvalo poriadne dlho, spokojní poslucháči si žiadali prídavky. A tak musel jazz chvíľku počkať, ale našťastie nazvučenie netrvalo dlho.

Peter Adamov je slovenský hudobník, skladateľ, spevák, multiinštrumentalista a textár. Už počas zvukovej skúšky, keď si nastavoval svoju akustickú gitaru, sa prihováral publiku, žartoval a snažil sa vyvolať dobrú náladu. Zdôraznil, že spolu s ním prišli dvaja výborní hostia. Ako prvý prišiel Klaudius Kováč, hneď si sadol za klavír a začal hrať. Peter Adamov poznamenal, že sa jedná o hudbu od Sergeja Vasilieviča Rachmaninova a pamätá si ju ešte z konzervatória v Žiline, kde spolu s Klaudiom študovali. Spevák tiež pochválil zvukára Maroša Perláka, že je jedným z najlepších zvukárov, ktorých pozná. Zvukári sú pre hudobníkov a spevákov veľmi dôležití, závisí od nich, ako sa vydarí koncert, majú v rukách veľkú moc. Potom prišiel na pódium kontrabasista Robo Ragan st. a Peter Adamov ho privítal hádankou, čo sa stane, keď kontrabasistovi praskne jedna zo štyroch strún na kontrabase. Sám si na ňu aj odpovedal – potom kontrabasista hrá o 25 % lepšie. Robo Ragan to zobral športovo a zasmial sa.

Okolo 20:00 hod. už slnko prestávalo páliť. Príjemné počasie a príjemná hudba prilákali na terasu Kursalonu veľa poslucháčov, takmer všetky miesta pri stoloch boli obsadené.

Prvou pesničkou, ktorá zaznela, bola bossa nova Antonia Carlosa Jobima Garota de Ipanema (The Girl From Ipanema) s portugalským textom, ktorý napísal Vinicius de Moraes. Peter Adamov sa pochválil, že v Brazílii už bol, veľmi sa mu tam páčilo a aj sa tam trošku učil po portugalsky.

Nasledovala skladba Smile, ku ktorej zložil hudbu Charlie Chaplin. Okrem neho ju nahral napríklad aj Nat King Cole a bola to i obľúbená pesnička Michaela Jacksona.

V ďalšej pesničke Misty, ktorú naspievali i také hviezdy ako Frank Sinatra či Ella Fitzgerald, predviedol Peter Adamov aj beatbox.

Vo všetkých skladbách hrali Klaudius Kováč a  Robo Ragan pekné sóla a obecenstvo spokojne tlieskalo. To platilo i pre skladbu Fly Me To The Moon.

Peter Adamov potom povedal, že zahrajú niečo, čo všetci poznajú, a následne dajú pauzu, ktorú tiež všetci poznajú. Spoluhráči netušia, čo budú hrať, ale určite to zvládnu bez problémov. Je to totiž jeden z najväčších hitov v Českej republike. Vykľula sa z toho pesnička Život je jen náhoda, v ktorej Peter Adamov i scatoval. Spieval skutočne výborne a sebaisto.

Prišla ohlásená prestávka a po nej som musela letieť. Nie však na Mesiac, ako v pesničke, ale na autobus. Jazz hudobnej formácie Adamov – Ragan – Kováč znel radostne a pohodovo ma naladil. Navyše, potešila som sa celkom vydareným fotografiám z koncertu, ktoré som nafotila.

Keď som v sobotu prišla na návštevu k svojej mame, zapla som televízor a koho nevidím? Borovienku. Hudby rôznych žánrov sa asi nikdy nezbavím.

Ružena Šípková