Blues na Mlyne upútavka

Dura | 10.6.2017 | Komentáre: 1

16.00 – začiatok festivalu
16.05 – 17.00 – Milan Konfráter Blues Band /Peter Stojka ako hosť/
17.00 – 18.00 – Ján Litecký- Šveda
18.00 – 19.00 – Jana „Džana“ Fujaková
19.00 – 20.00 – Silvia Josifoska Blues Laboratory
20.00 – 21.00 – Bluesweiser /Erich Boboš Procházka ako hosť/
21.00 – 21.55 – Fedor Frešo a Blues club
22.00 – ukončenie festivalu


Komentáre

Smädný Bluesový Hroch Šimi   13.6.2017

Nebýva obvyklé začínať od konca, ale ani tento festival bluesovej hudby v priestoroch čarovného Schaubarovho mlyna v Pezinoku určite nie je niečím obvyklým. Záver tohto hudobného ukojenia a uspokojenia našich pôžitkov bol toho jasným dôkazom. Signálom, že všetci boli spokojní, potešení, nasýtení. Početné vnímavé a rozradostnené publikum všetkých vekových kategórií sa presunulo pred zaplnené pódium a spoločne s muzikantmi sa veselili, radovali, tancovali. Výskali, aplaudovali, tlieskali. Duše boli naplnené, bolo to spontánne, nefalšované, úprimné. A bolo tomu tak na obidvoch póloch – jak pred tým pódiom, tak aj na ňom. Bola to taká symbolická bodka za vydareným a určite neobyčajným mini Woodstockom pezinského typu.
Tlieskalo sa, aplaudovalo a ďakovalo nielen tým záverečným interpretom, ale všetkým, skutočne všetkým, ktorí nás celé príjemné popoludnie a podvečer obšťastňovali a svojím umením občerstvovali. Kombinácia vlievania dobrých jurských vín a zlatistého pivného moku s vlievaním rozihraných tónov všetkých tých Silviniek, Džany, Bobošov, Konfov, Ďurov, Janov (starších i mladších), prezidentov, doktorov a skutočne všetkých tých, čo sa na pódiu vystriedali, do našich útrob, sa ukázala ako mimoriadne šťastná a blahodárna. A to všetko zabalené v konečne nádhernom zvuku (ako v hľadisku tak i na pódiu) pána majstra zvukára a zaodeté neopakovateľnou a omamujúcou atmosférou a prostredím výnimočného mlyna mlynov...
Nuž Konfo zase raz vyčaroval a ponúkol ohromujúce divadlo. Bol v ten deň a večer pánom Mlyna. Bol Mlynár, ktorý riadil, i ktorý rozdával radosť. Zase raz dokázal, že je jedným z výnimočných ľudí, nadšencov i bluesovo-rockových gitarových mágov. Úžasná poklona a poďakovanie.
Je škoda, že takéto podujatie si nechajú ujsť mnohí fajnšmekri z tejto „našej“ bluesovo-rockovej brandže. Nie je mi jasné, kam sa vytratila (a to sa netýka len tejto hudobnej mlynice) naša blúzová úderka, kde a aké si užívajú pôžitky inde. Keď pôžitky sa servírovali práve tu a v mimoriadnom, bohatom a chutnom menu.
Ešte, že tu bol a česť starej gardy zachraňoval Fiteš (alias Frank Zappa – pre neznalých) a svojimi predtanečnými vstupmi mi oživil spomienky na predtanečníkov na Kominárskej.
Nuž dobrí holubi sa vracajú.

A ja verím, že ešte veľa krát sa do nezabudnuteľného Mlyna navrátime aj my...Smädný Bluesový Hroch Šimi

Napíš komentár