Bratislavský Bluesový Advent II.

Tajemník | 7.12.2022

Štvrtok 1.12.2022 bol dňom ďalšieho adventného koncertu a na programe boli dve kapelky : The Band of Heysek a Bluesweiser. V podstate sa jednalo o akúsi reprízu.30 záverečného koncertu festivalu Livin Blues , ktorý sa konal dňa 31.júla 2022 v bratislavskom DK Zrkadlový Háj. Kapelky si vymenili poradie na pódiu a hralo sa v inom kalendárnom období.

Druhý adventný koncert bol pred starým Národným divadlom a šapitó, alebo po novom stage bol výborne ozvučený a vykurovaný dvomi ohrievačmi. Napriek tomu bola v exteriéri taká zima, že by sa bez akejkoľvek námahy dalo zlomiť aj to, čo sa za normálnych okolností ohýba a tiež  aj logaritmické pravítko k tomu. Program začala teda brnenská kapela The Band of Heysek v zložení Jan Švihálek - gitara, spev a harp, Lukáš Kytnar - bicie a basák Mojmír Bob Sabolovič. Kapelka odohrala 10 skladieb včetne prídavku, v mrazivom počasí to odspieval hlavne gitarista Jan za občasnej pomoci oboch spoluhráčov z kapelky. Hodinový blok kapela odohrala so cťou za občasných poskakovaní na pódiu, hlavne kvôli prevencii omrzlín. Po nich prišiel na pľac súbor Bluesweiser  pod vedením Juraja Turteva zababušeného v zimnom overale. Celých 14 skladieb repertoáru odspieval a na gitare odohral Dura Turtev, sólami na gitare ho dopĺňal Ivan Tomovič, rytmiku obstarávali Elo Vojta na bicích a Andrej Jeriga na basgitare. Som si istý, že tenorsaxofonista Pavel Doležal, pokiaľ by nemal na saxofóne náustok z umelej hmoty ale z kovu, tak by chodil s primrznutým saxofónom do roboty podnes. Repertoár kapelky je tak pol na pol, teda slovenské vecičky sú adekvátne dopĺňané tými anglickými. Skladba Zajáček je mierne erotická, nie som si istý, či majú zajace na erotiku chuť aj v tomto počasí. Aj my Sojky teraz radšej len vtáčí zob, vhodne doplnený prerasteným lojom. Fotografka Zorka Lišková medzi jednotlivými zábermi tiež usilovne poskakovala a iste by radšej doma stepovala pri sporáku pri pečení medovníčkov. Vďaka !!!

fotoreport (Zorka Lišková)

Za pozornosť ďakuje Palo Sojka, tajomník SBS

P.S.  Následný Adventný koncert bude vo štvrtok, dňa 8.12.2022 pred starým Divadlom o 18,30 hod. a hrať bude duo Schweigert a Hrončiak a o 19.30 kapela Veteráni zo Salon Doré.  Priatelia, ste vítaní !!!


Napíš komentár