Pokračovanie...

V sobotu 30.7. 2022 otvorí druhý festivalový deň vynikajúci autor, gitarista a spevák, člen mnohých bluesových zoskupení, Pezinčan Milan Konfráter so svojim Blues Bandom. Zmesou nielen zahraničných štandardou bluesu, rocku, rockabilly a folku  ,ale doplnenou i  vlastnou tvorbou  pripraví prvú časť večera, tú druhú naplní svojím spevom, spojeným s doprovodom špičkových slovenských hudobníkov Silvia Josifoska a jej Band. Jej vystúpenie,charakteristické zmesou bluesu,soulu,funku a jazzu i rocku, bude určite patriť k vrcholom tohto trojdenného festivalu.

Tretí večer bude znovu medzinárodný. Bluesweiser je slovenská bluesová kapela. Na čele kapely stoja dve výrazné osobnosti, ktorých kooperácia určuje štýl prejavu Bluesweiseru. Gitarista, spevák a textár Juraj Turtev s originálnym speváckym prejavom, ktorý nesie osobité texty, takmer zbavené tradičných bluesových klišé. Druhou osobnosťou kapely je gitarista a skladateľ Ivan Tomovič.  Bluesweiser sa ako celok pohybuje na hrane elektrického blues, funky, rocku, folku a alternatívy.

Zahraničie po piatkovom Márius Dobra B.B. z Rakúska v nedeľu zastupuje moravský Band of Heysek. Takto sa charakterizujú na oficiálnej web stránke : „Band Of Heysek je parta hejsků, kteří skládají a hrají vlastní živočišné, blues načichlé, syrově špinavé písně.“ -  a treba dodať, že neklamú a ich dravý, živočíšny prejav poteší ucho nielen priaznivca blues, ale i priaznivca akejkoľvek úprimnej a pravdivej hudby,vychádzajúcej od srdca. Podujatie organizujú Kultúrne zariadenia Petržalky, ktoré týmto na festival pozývajú všetkých priaznivcov dobrej hudby.