Pokračovanie...

Aj sobotný koncert sa ponesie v rovnakom duchu odkazu jedného z priekopníkov rockovej scény na Slovensku (resp. v Československu): Fedor Frešo rock’n’rollové koncerty usporadúval práve v Kafe Scherz. „Po Fedorovom odchode sme sa na jeho poslednej rozlúčke v legendárnom bratislavskom V-klube zhodli na tom, že Fedor by určite chcel, aby jeho projekt pokračoval. A že v rámci toho musíme, aspoň symbolicky, usporiadať na jeho počesť koncert,“ spomína autor tohto článku na vyjadrenie známeho slovenského bluesmana Juraja „Dura“ Turteva, ktorý za zorganizovaním tejto akcie stojí aj tentoraz.

Za života Fedora Freša sa na jeho troch koncertoch venovaných rockʼnʼrollu v spomínanom bratislavskom Kafe Scherz – 6. 1. 2018 (narodeninový), 10. 2. 2018 (predjarný), 9. 6. 2018 (letný) – zúčastnili Juraj „Dura“ Turtev (gitara, spev), Andi Ray Haverda (klavír, spev), Paľo „Hrnec“ Hrnčirík (gitara, spev), Milan „Konfo“ Konfráter (gitara, spev), Štefan Lengyel (gitara), Kirill Panshine (gitara, spev), Erich „Boboš“ Procházka (ústna harmonika, spev), Juraj David Raši (bicie), Cyril Zeleňák (bicie); ako hostia Peter Lipa (spev), Juraj Schweigert (ústna harmonika, spev) a Vladislav „Slnko“ Šarišský (ústna harmonika).

Základnú rytmiku budú aj tentoraz tvoriť jazzman Juraj Kalász (basová gitara) s Kirillom Panshinom (sólová gitara, spev), Jurajom Dávidom Rašim (bicie) a Andi Ray Haverdom (klavír, spev); okrem nich sa na podujatí predstavia aj člen legendárnej bítovej zostavy The Buttons Kamil Paulovčin a speváčka Sára „Portier“ Porubcová. Juraj „Dura“ Turtev bude aj tentoraz vystupovať nielen ako organizátor podujatia, ale predovšetkým v pozícii, v ktorej ho slovenská – no nielen slovenská a nielen bluesová – hudobná verejnosť vníma: ako speváka a gitaristu.

Andi Ray Haverda