Pokračovanie...

TB: Čo sa potom stalo?
VH: 90-te roky boli z pohľadu tejto hudby v Argentine najlepšie...potom to bolo horšie a teraz sa situácia opäť zlepšila. V Argentíne hravam hlavne v kluboch ale vystupujem na festivaloch v Južnej Amerike. V Paraguaji, Columbii, Chile, Mexiku či Ekvadore.
TB: Prečo si si vybrala Berlín?
VH: Pretože mám nemeckých predkov a navyše mám tam priateľku.
TB: Si spokojná s výberom miesta kde pôsobíš?
VH: Ano. Je tam veľmi dobrá bluesová scéna. Aj logisticky je to výhodné. Z Berlina je do Europy všade blízko.
TB: A muzikanti?
VH: Na začiatku som nikoho nepoznala, ale po zabudovaní sa som začala chodiť na jam session kde som spoznala veľa ľudí. A tak mám perkusionistu z Japonska, basgitaristu z Mozambiku. Berlín je kozmopolitné mesto ale je tam viac jazzu ako blues.
TB: Ako prišlo k spolupráci s Poliakmi? (pozn.red.: S touto kapelou pride aj do Šamorína)
VH: Spájame sa cez FB. Jedného dňa sa spýtal fanúšik, kedy pridem do Poľska a odpísala som, že rada ale nikoho tam nepoznám. On ma odporučil na Lukasza Gorczycu, ktorý zabúkoval mesačné turné.
TB: Kedy to bolo?
VH: Pred dvomi rokmi. S Lukszom sme si sadli a teraz hrám viac v Polsku ako v Nemecku. Ale ideme aj na tour do Nemecka.
TB: Celý čas sa bavíme o bluese ale v Tvojej hudbe je mnoho prvkov argentínskej hudby.
VH: Ano. Milujem tango! To je moje „korenie“. Mám všeobecne rada latinu. Mám rada aj klasiku, roky strávené v nej nechali na mne stopu.
TB: Čo budeme počuť na koncertoch?
VH: Vydala som dve platne. Štúdiovú a koncertnú. Nahrali sme veci aj s Lukaszom ale ostalo to na disku vyskytlo sa to streamových platformách. Dominuje tam tango. Hudbu napísal Lukasz a texty su moje. Je zaknihovaná pod názvom „High Heel Tango“.
TB: Často vystupujes na podpätkoch?
VH: Ano. (Smiech)
TB: Nie je to ťažké? Napríklad kvôli gitarovým efektom.
VH: Robím to roky už som si zvykla.
TB: Je ťažké sa ako žene presadiť vo fachu?
VH: Keď som začínala, bolo málo žien hrajúcich blues na gitare. Poznala som len Bonnie Rait. Teraz už je Ana Popovic, Samantha Fish a ďalšie... Bola som na jednom jam session a muži sa divali: Čo ona tu robi?, ale pustili ma na scénu a keď som skončila prišiel típek a povedal, hráš ja chlap. Nuž nebolo to na začiatku jednoduché.
TB: Čiže sa to už zmenilo?
VH: Ano. Ženy hrajú na všetkých rôznych nástrojoch a nie iba na gitarách. Nikto sa nediví. Ženy to už majú ľahšie v hudobnom priemysle.