Kapely a jednotlivci


ZVA 12-28 BAND  - SK

AKTUALIZOVANÝ PROFIL KAPELY

Norbert Červenák – gitara, spev; Ladislav Červenák – kontrabas;  Peter Krško – bicie nástroje

V roku 2019 uplynie 29 rokov od vzniku a prvého koncertu kapely. Jej zostavu tvorí tím okolo zakladateľa, lídra, originálneho autora skladieb, gitaristu a speváka Norberta Červenáka. Kapela má v ponuke aj koncerty s hosťami ako napríklad s vynikajúcim poľským bluesovým gitaristom Tomekom Krukom, saxofonistom Jánom Kopčákom či huslistom Stanislavom Fakanom.

Svojrázna kapela má na svojom konte doteraz tieto čisto autorské albumy: Hrubá múka (2005), Za fúzy ma poťahaj (2007), Z ruky zobať (2010) a Šibenica frajerka (2015). Všetky štyri tvorí živelná, vtipom predýchaná bluesová reflexia bežného života. Skupina sa výrazne vymyká z typického blues-rockového klišé a v jej hudobnom jazyku nájdete aj prvky čerpajúce zo slovenského folklóru. Texty Norberta Červenáka píše sám život a sú umocnené typickým zvolenským jazykovým koloritom a samozrejme, zmyslom pre humor. ZVA 12-28 BAND je opakovane víťazom verejného hlasovania na portáli Bluesmusic.sk v kategórii Najobľúbenejšia skupina v roku 2015, 2016, 2017 ...

Podľa iDNES.cz „kapela vytvořila absolutně vlastní styl, nemusí nikomu nic dokazovat“. K ich albumu Z ruky zobať v titulku recenzie píše: „Životní průšvihy obrací ZVA 12-28 BAND ve svůj prospěch“. Irónia a najmä sebairónia sú totiž hlavnými esenciami textov tejto výbornej zvolenskej kapely.

Web: http://www.zva12-28band.sk/sk/band/  Email: zvaband@gmail.com

tel: +421 907 030 639

     
Ján Litecký Šveda & Víťazný Traktor

Spieva a hrá na akustickej gitare s bottleneckom, občas aj na ústnej harmonike. Je právom považovaný za prvého slovenského bluesmana a priekopníka blues na Slovensku. Je prezidentom Slovenskej bluesovej spoločnosti už od jej založenia (r.1993) a od roku 1975 používa v textoch aj slovenčinu.

Profil

BlueSky Band

Kapela sa sformovala na jeseň 2014. Všetci členovia hrávajú aj v iných kapelách, ale spoločnou motiváciou pre vznik BlueSky bola kapela s bluesovým zameraním. 

Jožo, Peter a Tibor boli spoločne dlhšie obdobie aj členmi kapely Ad Acta a tiež odohrali pár vystúpení aj ako trio JPT.

Takže ľudská blízkosť a muzikantská zohratosť z minulosti pomohla k rozhodnutiu opäť si spolu zahrať, ktoré navrhol ich veľký fanúšik Martin. Zároveň sa stal štvrtým členom kapely, ktorý na seba prevzal aj organizačné záležitosti. Budovanie bluesového repertoáru napredovalo pomerne rýchlo. Základom sa stali skladby Joža Fábika a postupne pribúdali aj nové. Takže repertoár kapely je postavený prevažne na vlastnej tvorbe. Doplnený je blueskami svetových majstrov tohto remesla a štýlu.

web


Octopus

Blues-rocková skupina Octopus z Bardejova vznikla v roku 2003. Na začiatku hrala kapela prevzatú tvorbu a momentálne hrá vlastné skladby. Od roku 2005 hrá skupina v kluboch a na rôznych festivaloch po celom Slovensku a v Čechách. Tvorba skupiny je zachytená aj na výberovom sampleri Bluesová spoločnosť No. 6./2007/. Aktuálna tvorba je zachytená na live videách v sekcii NOVINKY.

Profil

Dura & Blues Club

je jedným z projektov slovenského bluesmana Juraja „Dura“ Turteva (jeho domovská skupina je blues-funkový Bluesweiser). Blues Club je voľné spojenie hudobníkov, ktorí si popri svojich vlastných projektoch najdú čas stretnúť sa a zahrať si spolu. Je to voľná formácia založená na kamarátstve ľudí s podobným hudobným zmýšľaním. Vznik v r.1998. Aktuálne v  Blues Clube figurujú: Fedor Frešo st., Igor Skovay, Peter Preložník, Fedor Frešo ml., Miloš Železňák, Juraj Schweigert, Erich „Boboš“ Procházka,  Fedor Frešo st., Peter Koreň st. a ď. Pre malé klubové hrania pripadne nizkorozpočtové festivaly sú k dispozícii dvoj až štvorčlenné zoskupenia Dura & Blues Club prevažne v elektro-akustickej forme.

Skupinu finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj.

Strempek Band

Kapela vznikla vo februári 2005, a na festivale Livin' Blues v Bratislave. Vtedy hrala pod názvom Orchester Václava Horkého. V začiatkoch ponúkala prevažne bluesové štandardy, no v súčasnosti sa venuje výhradne vlastnej tvorbe z pera lídra Fera Strempeka. Štýlovo sa radí ku elektrickému blues z prvkami rocku, jazzu a folku. Ich hudba je zachytená na samplery Bluesová spoločnosť N°5.

strempek.czweb.org
   
Žalman Brothers Band

Ako jediná kapela na Slovensku prezentuje „južanský“ rockový smer nadväzujúci na tradíciu ZZ Top, Lynyrd Skynyrd či Molly Hatchet. Po rozpade skupiny Hartus ju založil basgitarista Peter Žalman a spolu s ďalšími členmi: Martin Výboch (gitara, spev), Martin Varga (gitara) a Erik Kriššák (bicie) tvoria stabilné zloženie od roku 2001.

www.zbb.sk
 

Peter Koreň & Root’s Band

Peter Koreň, hráč na klávesové nástroje začínal v roku 1964 a skúšal ako mnoho iných mladých ľudí v tej dobe v bratislavských bítových i tanečných kapelách, ktoré učinkovali najmä v PKO a kultúrnych domoch po celej Bratislave. V roku 1966 po skúškach s kapelou Kabinet 112 bol oslovený Dežom Ursínym a pripravoval s ním projekt, ktorý však stroskotal finančných problémoch so zaobstaraním prijateĺného klávesového nástrojového vybavenia (pokračovanie...).

 

Akelek Blues Band

Kapelu Akelek BB založil v roku 2009 Alec Carter (spev, gitara) spolu s Vladom Crmomanom, kolegom  z Gymnázia Jura Hronca v Bratislave (gitary, spev). Zostavu doplnili Janko Litecký-Šveda Jnr. na basu,  Mišo David na bicie a bývalá študentka Janka Valachová na klávesy. Prvé verejné vystúpenie bolo  30.11.2009 v novej budove Slovenského národného divadla pocas osláv 50. výrocia GJH. V poobedných  hodinách bolo vystúpenie pre starších študentov školy, kde Janka Liteckého-Švedu ml. zastupoval  na basu študent Dmitrij Kolmogorov.

Profil

 

The Butchers

Kapela vznikla začiatkom roku 2012 v Šamoríne. Začínala iba ako trio formácia hrajúca prevzaté bluesové pesničky. Prvý koncert odohrali  v marci v miestnom pube. Na druhom koncerte už kapela vystupovala v úplne inej formácií, v ktorej aj ostala dlhší čas. Kapelu vtedy tvorili bratia, dvojičky Hushegyi András a János (Huši a Johnny) a Zoltan Petrakovič. Pre bratov to bola prvá väčšia skúsenosť hrať v spoločnej kapele, pred tým hrávali zvlášť, každý mal svoju vlastnú kapelu s úplne odlišným štýlom hudby. The Butchers začali písať vlastné pesničky a pomaly vznikal materiál na ich prvý album. Koncom roku 2012 sa ku kapele pripojil basák Tomáš Bartha, a tak János mohol hrať na svojom pôvodnom nástroji, gitare. Skupina štyroch mladých ľudí rýchlim tempom dokončoval pesničky na debutový album. Nahrávať sa začalo vo februári 2013, a v júni už bol na svete ich prvé CD s názvom Train to freedom. V strede leta 2013 sa kapela rozhodla pre výmenu bubeníka. Do konca roka za bicími sedel Félix Mózes a od nového roku 2014 sa novým bubeníkom stal Ladislav Šebo.

Web: www.thebutchers.eu Email: a.hushegyi@gmail.com

Tel 0904 857 442

 

East Beat

Bio:
Sme traja ostrieľaní muzikanti a nadšenci kvalitnej hudby.
Medzi naše vzory patria bluesové osobnosti ako Eric Clapton, Stevie Ray Vaughan, B.B. King, Jimi Hendrix...
Hráme v tejto zostave zhruba od apríla 2014 a máme za sebou odohrané koncerty a festivaly na Východnom Slovensku.
Zatiaľ je možnosť vypočuť si skladbu našej tvorby "Day Is Over" a covery z nášho playlistu nahraté v jeden pekný večer na skúške...

Pers.:
Milan Mazár - spev, gitary
Peter Mlynárik - basgitara
Jozef Ragan - bicie, perkusie

Kontakt:
 Jozef Ragan - jojones@azet.sk
 idzemidzem@gmail.com

Web:
bandzone.cz/eastbeat

 

BLUES GENERATION

Bio:
Hráme blues, bluesrock, sem tam vplávame aj do folkových vôd. :)
Venujeme sa hlavne vlastnej tvorbe, ale v repertoári máme aj svetové bluesové štandardy

Viac info na stránke kapely.

Kontakt:
Vladislav Syč, tel: 0905591141, mail: vladislavsyc@gmail.com

Web:
www.bluesgeneration.sk

 

Marián Lucký

Marián Lucký je slovenský gitarista, spevák a skladateľ, ktorý pôsobí na hudobnej scéne už viac ako 20 rokov. Okrem vlastnej tvorby jeho repertoár tvoria skladby Jimiho Hendrixa, Cream, a pod... V roku 2016 vydal svoj sólový album s názvom About Life, na ktorom sa podieľali napr. Erich Boboš Procházka, Martin Valihora a ďalší...

Kontakt: tel.: 0902 848 157, mail: maroslucky@gmail.com

Web: www.marianlucky.com

* Všetky aktívne hrajúce slovenské kapely, jednotlivci, kluby a festivaly, ktorí majú záujem a súhlasia byť umiestnení na tejto stránke, pošlite svoj profil (max. 4 vety), fotografiu / logo (max. 300x300 pixelov) a odkaz na fungujúcu webovú stránku. Pre tých, ktorí nevlastnia webové stránky, pošlite biografiu, diskografiu (obrázky albumov) ... a my Vám ZDARMA vytvoríme Váš vlastný profil. Tým sa automaticky stanete naším mediálnym partnerom. Informácie zasielajte na adresu jayp@centrum.sk

Umiestnenie odkazu na web stránku nášho mediálneho partnera alebo zverejneného profilu je podmienené recipročným umiestnením loga SBS s odkazom na www.slovakblues.sk na jeho stránke. Je to zásadné pravidlo o mediálnom partnerstve.

   

 SBS©Team