Ryan Donohue with Juraj Schweigert v bratislavskom Scherzi

JSchweigert | 16.1.2018

Ryan Donohue (US) stojí za unikátným a nadčasovým prístupom k tradičnej hudbe juhu USA, a svoju gitarovú hru dopĺňa soulovým vokálom. Je jedným z kľučových umelcov, ktorí sa podieľali na obnove hudobnej scény New Orleans po hurikáne Katrina.

V piatok 26.januára vystúpi v Kafe Scherz americký gitarista Ryan Donohue. Donohue je rodák z New Jersey, no za svoj domov už viac než 15 rokov považuje New Orleans. Od svojich začiatkov, keď vystupoval v uliciach tohto mesta, precestoval celé USA a Európu a získal si uznanie ako skutočný bluesový umelec. Jeho všestrannosť mu umožnila robiť doprovod hviezdam z rôznych hudobných svetov: blues, jazz, gypsy jazz a country. Ryan Donohue vystupoval na jednom pódiu s takými velikánmi ako Bo Diddley, The Neville Brothers, Huey Lewis and the News, Irma Thomas, David Allen Coe, Coco Robicheaux a Kim Carson. V Európe je známy najmä spoluprácou s Crazy Hambones a originálnym hráčom na chromatickú harmoniku Billom Barrettom.

V Kafe Scherz vystúpi spolu s Jurajom Schweigertom, nedávno oceneným na Svetovom festivale ústnej harmoniky (WHF) v Nemecku, a bubeníkom Jurajom Rašim. Koncert sa začína o 20:00.


Napíš komentár